Patryk Soliński (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki) został końcowym triumfatorem 5 Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Mazowsza w kategorii junior młodszy. Ostatni etap w Różanie zdominowali kolarze BDC Team NOSiR Nowy Dwór Maz.

Pierwszy etap wyścigu rozegrano 1 sierpnia na warszawskim Torze Wyścigów Konnych na Służewcu.  Młodzi kolarze mieli do pokonania 40 kilometrów. Najszybszy okazał się Stanisław Aniołkowski (BDC Team NOSiR Nowy Dwór Maz.), który był najszybszy z ucieczki. Drugi przyjechał Artur Chmielewski (LUKS Dwójka Stryków), a trzeci Dariusz Wiśniewski (DEK Meble Cyclo Korona Kielce). Ten etap sporo „namieszał” w klasyfikacji generalnej. Bez straty przyjechało sześciu kolarzy, reszta potraciła od 50 sekund do ponad 15 minut.

Druga odsłona (Izdebno Kościelne, 2.08., dystans 56 km) to także ucieczka, tym razem trzech kolarzy. W odjazd zabrali się Patryk Soliński, Patryk Górecki (KS Olimpic Piaseczno) oraz Norbert Banaszek (BDC Team NOSiR Nowy Dwór Maz.). Ten ostatni okazał się najszybszy na finiszu w miejscowości Izdebno Kościelne. Żółtą koszulkę lidera włożył Soliński.

Trzeci etap (Maków Maz. 3.08, dystans 56 km) to dominacja kolarzy BDC Team , po finiszu z peletonu pierwsze dwa miejsca zdobyli świeżo upieczeni mistrzowie Polski z toru w wyścigu medison – Norbert i Alan Banaszek. Trzeci był Dariusz Wiśniewski. Partyk Soliński przyjeżdżając z tym samym czasem utrzymał „żółtko”.

Czwarty etap (Różan, 4.08, dystans 79 km) to prawie kopia trzeciego etapu. Na kresce pierwsza trójka ta sama, ale tym razem to Alan stanął na najwyższym stopniu podium.

Końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odniósł Patryk Soliński, drugi był Dariusz Wiśniewski, a trzeci Stanisław Aniołkowski. Klasyfikację drużynową wygrali młodzi kolarze BDC Team NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki).

Wyniki 1 etapu > tutaj

Wyniki 2 etapu > tutaj

Wyniki 3 etapu > tutaj

Wyniki 4 etapu > tutaj

Poprzedni artykułCavendish na igrzyskach w Rio wystąpi na torze?
Następny artykułTomasz Marczyński trenował 17 dni w Sierra Nevada
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments