solińskiPatryk Soliński, na co dzień reprezentujący GKK OPTY Mazowsze Grodzisk Mazowiecki, wygrał ostatni, 4. etap Wyścigu Pokoju Juniorów. Etapówka ta jest uznawana za jeden z najtrudniejszych wyścigów dla zawodników z tej kategorii i jest zaliczany do Pucharu Narodów.

Kończący zmagania w 4-dniowej etapówce odcinek, liczył 99,8 kilometra i prowadził wokół czeskiej miejscowości Terezin. Kolarze ścigali się na rundzie, którą pokonywali trzykrotnie i znajdowała się na niej premia górska.

Wymagająca trasa oraz aktywna jazda zawodników sprawiły, że na metę wjeżdżały kilku lub kilkunastoosobowe grupki. W pierwszej z nich przyjechało dwóch reprezentantów Polski – Patryk Soliński oraz Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy). Przedstawiciel GKK OPTY Mazowsze Grodzisk Mazowiecki był w końcówce najszybszy i odniósł bardzo prestiżowe zwycięstwo. Jego kolega z kartuskiej ekipy również finiszował wysoko, bo na czwartym miejscu.

W klasyfikacji generalnej Soliński uplasował się najwyżej z biało-czerwonych, na 21. pozycji, ze stratą 2:40 do zwycięzcy, Duńczyka Magnusa Klarisa.