Lider ekipy Saur-Sojasun opuszcza szeregi francuskiej ekipy i przenosi się do innej pro-kontynentalnej ekipy ze swojego kraju, czyli drużyny Cofidis. Kontrakt z tym zespołem przedłużył również Rein Taaramae.

26-letni Coppel jest uważany w swoim kraju za kolarza, który za kilka lat powinien stanąć na podium w Tour de France. Były dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata orlików w jeździe na czas, do tej pory ścigał się w FDJ, a ostatnie trzy sezony spędził w Saur-Sojasun.

Do swoich największych sukcesów może zaliczyć 5. miejsce w Criterium du Dauphine 2010, 14. miejsce w Tour de France 2011 i dwie wygrane etapowe + generalka Vuelta a Murcia w tym samym roku. W obecnym sezonie wygrał etap i cały wyścig  Étoile de Bessèges.

Kontrakt z ekipą przedłużył inny z jej liderów – Estończyk Rein Taaramae. Do drużyny Yvona Sanquera wczoraj trafił kolejny z Estończyków – Gert Joeaar, a dziś Romain Hardy (Bretagne Schuller) oraz Romain Lemarchand (AG2R La Mondiale).

Cofidis musi się wzmacniać, ponieważ po zakończeniu sezonu karierę kończy ich najlepszy góral – David Moncoutie. Nie pewna jest również sytuacja Remi`ego Di Gregorio, który został aresztowany podczas Tour de France.

Poprzedni artykułFuglsang od przyszłego sezonu w Astanie lub Omega Pharma – Quick Step
Następny artykułTrzech Polaków i wielkie gwiazdy na wstępnej liście startowej Clasica San Sebastian