Pro-kontynentalny Cofidis postanowił wzmocnić się obecnie najlepszym amatorem we francuskim peletonie. Szczęśliwcem, który podpisze zawodowy kontrakt jest Estończyk Gert Joeaar.

25-latek ściga się obecnie dla ekipy CC Villeneuve ST Germain, która posiada status DN1 (najwyższa liga we francuskim kolarstwie amatorskim). Estończyk jest dwukrotnym, aktualnym wicemistrzem swojego kraju w jeździe na czas, gdzie przegrał jedynie z Tanelem Kangertem (Astana). W wyścigu ze startu wspólnego był czwarty. Rok temu musiał uznać wyższość Reina Taaramae (Cofidis).

W tym sezonie wygrał m.in trzy klasyki:  Grand Prix du Pays d’Aix, Tour du Piémont Vosgien oraz Paris-Chauny, etap na Ronde del`Oise [gdzie w sprinterskim pojedynku pokonał Matteo Pelucchi`ego (Europcar)] W najbardziej prestiżowych, amatorskich wyścigach we Francji, czyli tych zaliczanych do Pucharu Francji zbierał punkty na sześciu spośród siedmiu wyścigów.

W przeszłości zawitał również do Polski i w 2009 roku był 6. na etapie i 14. w generalce Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Gert Joeaar jest potężnie zbudowanym kolarzem, który najlepiej czuje się w płaskich, wietrznych warunkach. Potrafi zarówno bardzo dobrze finiszować, jak i jeździć na czas.

Poprzedni artykułAg2R-La Mondiale stawia na młodzież. Appollonio i Betancur trafią do Francuzów.