Marianne Vos  sięgnęła dziś w Londynie po olimpijskie złoto w szosowym wyścigu ze startu wspólnego Pań. Holenderka pokonała Brytyjkę Lizzie Armitstead oraz Rosjankę Olgę Zabelinską. Bardzo dobrze spisała się Katarzyna Pawłowska, która na mecie zameldowała się jako jedenasta!

Najlepsze Panie na świecie miały do przejechania 140 kilometrów. W połowie dystansu znajdowały się pagórkowate rundy. Końcówka to kręty dojazd do mety. Pogoda nie rozpieszczała zawodniczki i momentami wyścig był przeprowadzany w potężnej ulewie.

Na około 40 kilometrów przed końcem doszło do decydującej akcji. Odjechała trójka: Marianne Vos, Lizzie Armistead oraz Olga Zabelinskya. Panie współpracowały, choć było widać, że Rosjanka najbardziej się oszczędza. W peletonie nie miał kto gonić i różnica oscylowała w granicach 40 sekund. Z przodu, czujnie jechała Katarzyna Pawłowska.

Trio dojechało do mety. Rosjanka praktycznie sama prowadziła przez ostatni kilometr, jakby zależało jej tylko na brązie i chciała rozprowadzić dwie, bardziej utytułowane rywalki. Za jej plecami pierwsza nie wytrzymała 25-letnia Vos. Triumfatorka tegorocznego Giro d`Italia, wielokrotna mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska na torze,  nie dała cienia szans Brytyjce i pewnie ją pokonała.

Finisz o czwarte miejsce z peletonu wygrała Ina Treutenberg (Niemcy). Mistrzyni Polski ostatecznie dojechała do mety na 11. miejscu. Wielkie brawa dla Kasi Pawłowskiej! Do pierwszej dziesiątki zabrakło naprawdę nie wiele!