Marco Mathis (Wurttemberg) wygrał 1. etap Tour de la Region de Lodz. Niemiec został również liderem juniorskiej etapówki z kalendarza UCI. Czwarty był Tobiasz Lis (SMS Świdnica), a wiceliderem jest Przemysław Kasperkiewicz (SMS Świdnica).

Na linii startu pierwszego etapu tegorocznego – 21 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tour de la Region de Lodz stanęło 141 zawodników. Wystartowało 28 ekip w tym 13 zagranicznych. Zawodnicy mieli do przejechania 106,4 km. Barwny peleton przemknął drogami Gminy Sędziejowice.

Na linii mety jako pierwszy pojawił się Niemiec Marco Mathis z ekipy Wurttemberg, wygrywając tym samym ten etap. Oznacza to, że w następnym odcniku pojedzie on w koszulce lidera. Nadmienić należy, że zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu Estończyk Oskar Nisu przyjechał na metę jako trzeci. Najlepszy z Polaków – Tobiasz Lis (SMS Świdnica) był czwarty. W klasyfikacji generalnej dzięki bonifikatom, Przemysław Kasperkiewicz (SMS Świdnica) jest drugi.

W poszczególnych klasyfikacjach na pierwszych miejscach uplasowali się: klasyfikacja punktowa: Marco Mathis, klasyfikacja wszechstronny: Przemysław Kasperkiewicz (SMS Świdnica), klasyfikacja aktywny: Przemysław Kasperkiewicz, klasyfikacja 17 lat: Bartosz Piotrkowski (TKK Pacific SMS Toruń). W klasyfikacji drużynowej po pierwszym etapie prowadzi ekipa Cottbus Niemcy.