Jarosław Kowalczyk  (BDC MarcPol Team) w pięknym stylu wygrał trzeci etap 55. Wyścigu Dookoła Mazowsza. 23-latek po samotnym ataku wyprzedził Marcina Wolskiego (Wibatech LMGK Ziemia Brzeska). Liderem pozostał Adam Wadecki (BDC MarcPol Team).

Czwarty dzień ścigania na mazowieckich szosach to bardzo szybki, 177 kilometrowy odcinek w Kozienicach. Od startu wielu kolarzy chciało się oderwać, jednak decydująca akcja zapadła dopiero na 35 kilometrów przed metą.

Odjechało dziesięciu zawodników. M.in Kowalczyk, Wolski, Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) oraz Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ Team). Kilkanaście kilometrów dalej na kontrę zdecydowali się Jarosław Kowalczyk i Marcin Wolski. Dwójka zgodnie współpracowała i zdołała oderwać się od pozostałych harcowników.

Na ostatnich kilometrach, solowej akcji spróbował 23-letni Kowalczyk. Były kolarz GK Cartusia Kartuzy w pięknym stylu, samotnie przekroczył linię mety w Kozienicach. Warto zauważyć, że trzeci zawodnik ubiegłorocznego Karpackiego Wyścigu Kurierów przed rokiem również wygrał 3. etap Dookoła Mazowsza. Meta znajdowała się wtedy w Szydłowcu.

Ze stratą około 10 sekund, jako drugi na mecie zameldował się Wolski. Trzecia pozycja dla Bartłomieja Matysiaka.

Pełne wyniki 3 etapu > tutaj

Poprzedni artykułTour de Lodz: Marco Mathis pierwszym liderem. Tobiasz Lis najlepszy z Polaków.