Dobrze spisali się kolarze TC Chrobry Felt Głogów w rozgrywanym w Rumunii wyścigu Sibiu Cycling Tour (2.2 UCI). W generalce Bartosz Zając był 15. a Konrad Tomasiak i Mieszko Bulik kończyli etapy w pierwszej dziesiątce.

2,4 kilometrowy prolog padł łupem Norwega Jona Einara Bergslanda (Oneco Masterhus). Na tym odcinku dobrze spisali się Konrad Tomasiak i Mieszko Bulik. Ten pierwszy zajął 7. miejsce ze stratą 6 sekund do zwycięzcy, a drugi musiał zadowolić się 15. pozycją.

1. etap, jeden z najcięższych w tym wyścigu padł łupem Hiszpana Victora de la Parte (SP Tableware Cycling Team). Zając ze stratą 5 minut i 26 sekund był 20.

Dzień później rozegrano drużynową jazdę na czas, którą wygrali kolarze Kolss Cycling Team. Podopieczni Bolesława Bałda jadący w składzie: Konrad Tomasiak, Szymon Strzeduła, Konrad Zatorski, Mieszko Bulik, Bartosz Zając oraz Norbert Krakowiak, stracili do zwycięzców 41 sekund co dało im dziewiąty czas, trzeci w gronie ekip amatorskich.

Trzeci, również wymagający odcinek sporo namieszał w generalce. Wygrał go Słowak Martin Haring, a zaledwie 19-letni Zając znów przyjechał wysoko bo 16. miejscu.

Podczas czwartego etapu mogliśmy mieć polskie zwycięstwo. Duży peleton przyprowadził 22-letni Mieszko Bulik, jednak z przodu była jeszcze 4 osobowa ucieczka. Najlepszy okazał się Gabor Kasa (Reprezentacja Bułgarii).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie do końca utrzymał Hiszpan Victor de la Parte. Drugi był doświadczony Słowak Matija Kvasina (Tusand Cycling Team) , a trzeci Artem Topchyanuk (SP Tableware Cycling Team). Bartosz Zając będąc jednym z najmłodszych w peletonie, zakończył zmagania na 15. miejscu, a w gronie orlików dało mu to czwarte miejsce.

Wyniki wszystkich etapów tutaj

Poprzedni artykułTour de France: Wiggins wygrywa czasówkę i odjeżdża Evansowi w generalce!
Następny artykułCzy to koniec sezonu dla Andy’ego Schlecka?