Adam Wadecki (BDC MarcPol Team) wygrał w Kole 5. Kryterium Kolarskie – Memoriał Zdzisława Walczaka, byłego trenera pochodzącego z tego miasta.

Zawodowcy ścigali się na 50 rundach po 1800 metrów każde. Co piąte okrążenie było „tłuste”, punktowane (5,3,2,1). Na starcie stanęły wszystkie polskie ekipy zawodowe.

Najwięcej oczek uzbierał były mistrz Polski – Adam Wadecki. Podopieczny Dariusza Banaszka wyprzedził Jarosława Rębiewskiego (KTK-Kalisz) oraz klubowego kolegę – Marcina Sapę. Tuż za podium zameldował się kolejny „niebieski” – Mateusz Komar. Michał Podlaski (Bank BGŻ) był piąty.

Pełne wyniki wkrótce!

Poprzedni artykułPeter Sagan i Fabian Cancellara po mecie pierwszego etapu Tour de France