Zespół RadioShack-Nissan będzie brał udział w tegorocznym TdF bez swojego dyrektora sportowego Johana Bruyneela. Belg zdecydował się odsunąć od wyścigu w związku z postępowaniem antydopingowym, które prowadzi przeciw niemu Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA).

Bruyneel jest oskarżany o szeroką działalnością związaną z podawaniem swoim zawodnikom środków dopingowych. Szczególnie chodzi o stworzony przez niego team US Postal Service, gdzie jeździł i odnosił sukcesy Lance Armstrong. On sam stale odpiera wszelkie zarzuty, twierdząc, że jest całkowicie niewinny.

Z przykrością oświadczam, że po raz pierwszy od wielu lat nie będę brał udziału w Tour de France– napisał Bruyneel na swojej stronie internetowej. Naprawdę chciałbym tam być, ale mój udział w świetle ostatnich oskarżeń wobec mojej osoby przez USADA mógłby działać destrukcyjnie na mój zespół oraz na wszystkich uczestniczących i wspierających wyścig– dodał.

Dyrektor Radioshack ma także nadzieję, że szybko uda się udowodnić jego niewinność oraz rozwiązać tę sprawę dla dobra wszystkich.

Johan Bruyneel jest najbardziej utytułowanym dyrektorem sportowym w historii Touru. Kierował drużynami podczas siedmiu zwycięstw w Tour de France Lance`a Armstronga i dwóch Alberto Contadora (w 2007 i 2009 roku).

W zeszłym tygodniu, Leopard SA, właściciel teamu oświadczył, że żadne oskarżenia nie wpływają na obecną strukturę drużyny i nawoływał do „odebrania tych wydarzeń jako takich, które zagwarantują sportową jedność i będą służyć ogólnemu interesowi kolarstwa”.

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments