Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) pokonując Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma-Quick Step)  o 7 sekund i swojego brata Łukasza (Team BGŻ) o 1:30, zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w indywidualnej jeździe na czas!

Kolarze elity w czwartkowe popołudnie do pokonania mieli 50 kilometrów. Na starcie stanęło 25 zawodników, którzy zmierzyli się z czasem. Wiadomym było, że wala o złoto rozegra się pomiędzy Maciejem Bodnarem i Michałem Kwiatkowskim. Jedynie brąz był niewiadomą.

Od samego początku mocne tempo narzucił “Bodi”. Wychowanek trenera Józefa Szafrańskiego na półmetku “dołożył” Michałowi 18 sekund i z czasem 31:02 obejmował prowadzenie. Trzeci po połowie dystansu był Łukasz Bodnar, który uzyskał 31:34. Czwarty Jarosław Marycz (Saxo Bank) do prowadzącego tracił 1:09.

Druga część dystansu zdecydowanie należała do kolarzy z ekip World Tour. Zarówno Bodnar, jak i Kwiatkowski podkręcili tempo. “Kwiatek” nadrobił nawet 11 sekund do lidera, ale ostatecznie było to zbyt mało by pokonać świetnie dysponowanego dziś Maćka. Trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Bodnarowi, który na mecie odnotował stratę 1:30 do swojego brata. Dobre, czwarte miejsce zajął Mateusz Taciak (Team BGŻ), piąty był jego klubowy kolega Mariusz Witecki, a szósty Jarosław Marycz (Saxo Bank).

Piotr Wadecki, selekcjoner naszej kadry, będzie mógł w końcu podjąć decyzję, kto będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie podczas jazdy na czas, gdzie mamy jedno miejsce.

Zapis naszej relacji na żywo > tutaj

Pełne wyniki > tutaj