Gospodarze wyszli obronną ręką, podczas ostatniego dnia zmagań w Tour de Slovenie. Czasówka padła łupem Kristjana Korena (Liquigas-Cannondale), a cały wyścig Janeza Brajkovicia (Astana). Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) był 8.
Kolarze rywalizowali dziś na blisko 18 kilometrowej trasie, wytyczonej na ulicach Ljubljany. Zaskakująco dobrze zaprezentował się filigranowy Domenico Pozzovivo (Colnago CSF Inox). Włoch, którego piętą achillesową jest właśnie jazda na czas, zajął dziś dobre 10. miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się Maciej Bodnar. Kolarz Liquigas-Cannondale zajął 8. lokatę.
Etap z czasem 20:31 wygrał Słoweniec Koren. Zaledwie sekundę stracił do niego Adriano Malori (Lampre-ISD), a 17s Daryl Impey (Orica GreenEdge). Rafał Majka (Saxobank), zajął 79. miejsce.
W klasyfikacji generalnej, końcowy triumf odniósł Janez Brajkovic.
Wyniki:
1 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:20:31 | |
2 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | 0:00:01 | |
3 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:00:17 | |
4 | Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:00:24 | |
5 | Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:00:25 | |
6 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | 0:00:33 | |
7 | Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:00:37 | |
8 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:00:38 | |
9 | Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
10 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:00:43 | |
11 | Francesco Reda (Ita) Acqua & Sapone | 0:00:44 | |
12 | Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:00:45 | |
13 | Klemen Štimulak (Slo) Radenska | 0:00:47 | |
14 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | ||
15 | Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank | ||
16 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:00:49 | |
17 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | 0:00:51 | |
18 | Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank | 0:00:52 | |
19 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:00:55 | |
20 | Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:00:57 | |
21 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 0:01:01 | |
22 | Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:06 | |
23 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 0:01:09 | |
24 | Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:01:10 | |
25 | Jan Tratnik (Slo) Radenska | ||
26 | Travis Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:01:14 | |
27 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | ||
28 | Matej Mugerli (Slo) Adria Mobil | 0:01:18 | |
29 | Jure Golcer (Slo) Tirol Cycling Team | 0:01:19 | |
30 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:20 | |
31 | Tomaž Nose (Slo) Adria Mobil | 0:01:24 | |
32 | Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:01:26 | |
33 | Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD | 0:01:27 | |
34 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone | ||
35 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | 0:01:28 | |
36 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:29 | |
37 | Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD | ||
38 | Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:01:30 | |
39 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD | 0:01:31 | |
40 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD | ||
41 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:01:33 | |
42 | Tim Mikelj (Slo) Sava | ||
43 | Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:01:34 | |
44 | Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone | ||
45 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | 0:01:35 | |
46 | Martin Weiss (Aut) Tirol Cycling Team | 0:01:36 | |
47 | Harald Totsching (Aut) Tirol Cycling Team | ||
48 | Jan Polanc (Slo) Radenska | 0:01:42 | |
49 | Marco Canola (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:46 | |
50 | Kevin De Jonghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:01:48 | |
51 | Luka Mezgec (Slo) Sava | ||
52 | Luca Barla (Ita) Team Idea | ||
53 | Mark Džamastagic (Slo) Sava | 0:01:49 | |
54 | Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD | 0:01:50 | |
55 | Marco Frapporti (Ita) Team Idea | 0:01:52 | |
56 | Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:01:55 | |
57 | Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
58 | Marko Kump (Slo) Adria Mobil | 0:01:56 | |
59 | Vladimir Kerkez (Slo) Sava | 0:01:57 | |
60 | Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil | 0:01:58 | |
61 | Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:02:01 | |
62 | Alessandro Bisolti (Ita) Team Idea | 0:02:02 | |
63 | Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:02:03 | |
64 | Robert Jenko (Slo) Radenska | 0:02:06 | |
65 | Danilo Di Luca (Ita) Acqua & Sapone | 0:02:07 | |
66 | Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone | ||
67 | David Tanner (Aus) Team Saxo Bank | 0:02:08 | |
68 | Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:02:09 | |
69 | Christoph Sokoll (Aut) Tirol Cycling Team | 0:02:10 | |
70 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:12 | |
71 | Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
72 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | ||
73 | Cristian Cominelli (Ita) Team Idea | ||
74 | Luca Dodi (Ita) Team Idea | 0:02:13 | |
75 | Simon Pavlin (Slo) Adria Mobil | 0:02:14 | |
76 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | 0:02:17 | |
77 | Marc Obkircher (Aut) Tirol Cycling Team | 0:02:18 | |
78 | Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia | 0:02:19 | |
79 | Rafal Majka (Pol) Team Saxo Bank | ||
80 | Maximilian Kuen (Aut) Tirol Cycling Team | 0:02:29 | |
81 | Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone | ||
82 | Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia | 0:02:30 | |
83 | Stefan Praxmarer (Aut) Tirol Cycling Team | 0:02:31 | |
84 | Jaka Bostner (Slo) Radenska | 0:02:36 | |
85 | Ruslan Karimov (Uzb) Team Idea | 0:02:41 | |
86 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:46 | |
87 | Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
88 | Aristide Ratti (Ita) Team Idea | 0:02:49 | |
89 | Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 0:02:50 | |
90 | Luka Pibernik (Slo) Radenska | 0:03:03 | |
91 | Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:03:07 | |
92 | Jure Bitenc (Slo) Sava | 0:03:24 | |
93 | Marko Pavlic (Slo) Radenska | 0:03:48 | |
94 | Giuseppe De Maria (Ita) Team Idea | 0:04:27 | |
95 | Žiga Marolt (Slo) Sava | 0:05:00 | |
DNS | Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
DNS | Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator |
Klasyfikacja generalna:
1 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | 14:20:42 | |
2 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:00:06 | |
3 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:01:16 | |
4 | Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank | 0:02:12 | |
5 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:02:23 | |
6 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 0:02:35 | |
7 | Jure Golcer (Slo) Tirol Cycling Team | 0:02:39 | |
8 | Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:45 | |
9 | Tomaž Nose (Slo) Adria Mobil | ||
10 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD | 0:02:51 | |
11 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:02:53 | |
12 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | 0:02:55 | |
13 | Danilo Di Luca (Ita) Acqua & Sapone | 0:03:41 | |
14 | Francesco Reda (Ita) Acqua & Sapone | 0:05:30 | |
15 | Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank | 0:05:47 | |
16 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | 0:06:14 | |
17 | Jan Polanc (Slo) Radenska | 0:06:42 | |
18 | Alessandro Bisolti (Ita) Team Idea | 0:07:09 | |
19 | Harald Totsching (Aut) Tirol Cycling Team | 0:07:54 | |
20 | Marco Frapporti (Ita) Team Idea | 0:08:27 | |
21 | Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:11:32 | |
22 | Matej Mugerli (Slo) Adria Mobil | 0:12:04 | |
23 | Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil | 0:12:44 | |
24 | Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:13:32 | |
25 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:14:46 | |
26 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | 0:15:53 | |
27 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:15:59 | |
28 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | 0:16:25 | |
29 | Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD | 0:16:29 | |
30 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:17:13 | |
31 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | ||
32 | Marco Canola (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:17:16 | |
33 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | 0:17:29 | |
34 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | 0:17:34 | |
35 | Luka Mezgec (Slo) Sava | 0:17:40 | |
36 | Kevin De Jonghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
37 | David Tanner (Aus) Team Saxo Bank | 0:17:46 | |
38 | Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:17:53 | |
39 | Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:18:01 | |
40 | Cristian Cominelli (Ita) Team Idea | 0:18:05 | |
41 | Luca Dodi (Ita) Team Idea | ||
42 | Vladimir Kerkez (Slo) Sava | 0:18:09 | |
43 | Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone | 0:18:16 | |
44 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:18:24 | |
45 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone | 0:21:43 | |
46 | Jan Tratnik (Slo) Radenska | 0:21:45 | |
47 | Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:21:57 | |
48 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD | 0:22:06 | |
49 | Jaka Bostner (Slo) Radenska | 0:23:11 | |
50 | Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD | 0:23:15 | |
51 | Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:23:57 | |
52 | Luka Pibernik (Slo) Radenska | 0:25:41 | |
53 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | 0:25:50 | |
54 | Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:26:39 | |
55 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 0:26:42 | |
56 | Stefan Praxmarer (Aut) Tirol Cycling Team | 0:27:06 | |
57 | Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia | 0:27:32 | |
58 | Aristide Ratti (Ita) Team Idea | 0:27:50 | |
59 | Klemen Štimulak (Slo) Radenska | 0:29:58 | |
60 | Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:30:25 | |
61 | Marko Kump (Slo) Adria Mobil | 0:30:42 | |
62 | Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:31:34 | |
63 | Rafal Majka (Pol) Team Saxo Bank | 0:32:02 | |
64 | Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone | 0:32:12 | |
65 | Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:35:01 | |
66 | Tim Mikelj (Slo) Sava | 0:36:41 | |
67 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:37:10 | |
68 | Luca Barla (Ita) Team Idea | 0:37:39 | |
69 | Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:39:43 | |
70 | Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:40:01 | |
71 | Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:40:22 | |
72 | Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:40:27 | |
73 | Mark Džamastagic (Slo) Sava | 0:40:42 | |
74 | Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD | 0:41:06 | |
75 | Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia | 0:41:55 | |
76 | Giuseppe De Maria (Ita) Team Idea | 0:42:59 | |
77 | Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:43:01 | |
78 | Maximilian Kuen (Aut) Tirol Cycling Team | 0:43:28 | |
79 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:43:52 | |
80 | Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:44:06 | |
81 | Christoph Sokoll (Aut) Tirol Cycling Team | 0:44:11 | |
82 | Simon Pavlin (Slo) Adria Mobil | 0:44:28 | |
83 | Jure Bitenc (Slo) Sava | 0:44:41 | |
84 | Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 0:44:50 | |
85 | Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone | 0:45:04 | |
86 | Steven Van Vooren (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | 0:46:34 | |
87 | Marko Pavlic (Slo) Radenska | 0:46:39 | |
88 | Marc Obkircher (Aut) Tirol Cycling Team | 0:47:20 | |
89 | Robert Jenko (Slo) Radenska | 0:47:26 | |
90 | Travis Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:48:53 | |
91 | Martin Weiss (Aut) Tirol Cycling Team | 0:49:02 | |
92 | Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:49:05 | |
93 | Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:50:27 | |
94 | Ruslan Karimov (Uzb) Team Idea | 0:51:15 | |
95 | Žiga Marolt (Slo) Sava | 0:54:30 |