Zespół BDC, startujący w Tour de Serbie w dniach 12.06-17.06.2012 jest już w Niszu, gdzie rozpocznie się tegoroczny wyścig.

Dariusz Baranowski, Marcin Sapa, Damian Walczak, Piotr Kirpsza, Konrad Kott i Adam Wadecki – w takim składzie jutro pojawią się na starcie kolarze BDC. Wszyscy są dobrej myśli. Również dyr. sportowy Grzegorz Gronkiewicz nie ukrywa, że można powalczyć w tym wyścigu, dodając:

Zapoznawszy się z trasą wyścigu, stwierdzam że trasa jest atrakcyjna, ale zarazem bardzo wymagająca. Trzeba na każdym etapie być czujnym i zabierać się do ucieczek. Ekipy startują w 6 osobowych składach, więc każda taka ucieczka może rozstrzygnąć o losach wyścigu.

Skład ekipy uzupełniają: masażysta – Piotr Chmielewski i mechanik – Andrzej Urbaś.

Dzisiaj drużyna odbyła lekki trening po całodniowej wczorajszej podróży, zaznajamiając się z trasą pierwszego etapu, który rozegrany zostanie w mieście na dwóch pętlach po 27 km. Teren jest pofałdowany i wcale tak łatwo nie będzie chociażby na fakt że temperatura w cieniu wynosi 35 stopni.

Trasa wyścigu: 

12.6. 1. etap Nisz 52,4 km;

13.6. 2. etap Nisz – Kragujevac 146,0 km;

14.6 3. etap  Kragujevac – Bajina Basta 172,6 km;

15.6. 4. etap Bajina Basta – Pale 171,8 km;

16.6. 5. etap  Milici – Ruma 154,0 km;

17.6. 6. etap Sremska Mitrovica – Belgrad 77,8 km.

Zespoły na stracie: GIOS – Deseyr Leon Kastro; LTK Team Brandenburg; Wirlpool Author; BDC MarcPol Team; RC Arbo Wels Gourmetfein; Tusnad Cycling Team; Team Nippo; Węgry narodowa; CMI The Trilogy Group; Telenet Fidea; Itera – Katjusza; Christina Watches Onfone; Hemus 1896; Salcano Team; Turcja narodowa; Marco Polo Donckers Koffie; Macedonia narodowa; BSK Banja Luka; Meridiana Kamen Team;  Serbia młodzieżowa; BK Radnicki Kragujevac; BK Železničar MBN Niš

Z Niszu dla naszosie.pl – Artur Machnik

[flagallery gid=27 name=Gallery]