Michele Scarponi przedłużył swój kontrakt z Lampre-ISD na 2013 r. Podobny los spotkał również Adriano Malori`ego i Diego Ulissi`ego. Jak do tej pory, włoska drużyna na przyszły sezon zakontraktowała 11. zawodników. Na liście brak jeszcze Przemysława Niemca.

Oprócz doświadczonego Michele Scarponi`ego, umowy przedłużono również z innymi kluczowymi kolarzami tej drużyny, czyli z Diego Ulissim oraz Adriano Malorim. Nie znana jest jeszcze przyszłość m.in Damiano Cunego oraz Przemysława Niemca.

Polak powinien podpisać nowy kontrakt w późniejszym terminie, zważywszy na to, że jest kluczowym pomocnikiem dla Michele Scarponiego. 32-latek oprócz tego potrafi również powalczyć na własne konto, na którym uzbierał sporo punktów – cennych dla drużyny przy przyznawaniu licencji WorldTour. W tym sezonie zajął 9. i 10. miejsce w klasykach Giro dell` Appennino i Trofeo Melinda. Rok temu, m.in zajął 5. pozycję w legendarnym Giro di Lombardia.

Niepewny jest los Damiano Cunego, który co raz bardziej rozczarowuje szefostwo ekipy. Ostatnio nie najlepiej spisał się podczas Giro d`Italia.

“Ulissi, Malori i Scarponi są ważnym elementem dla przyszłości zespołu. To zawodnicy ważni dla sponsorów i kibiców”, powiedział kierownik ekipy – Giuseppe Saronni. Myślę, że ważne dla zespołu jest to, by najlepsi zawodnicy mogli szybko planować swoją przyszłość”, skomentował dość wczesne podpisanie nowych kontraktów przez swoich kolarzy..

W sezonie 2013, w Lampre-ISD na pewno będą występować jeszcze: Winner Anacona, Mattia Cattaneo, Davide Cimolai, Massimo Graziato, Matthew Lloyd, Daniele Pietropolli, Simone Stortoni oraz Davide Viganò.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments