W Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbyła się prezentacja Nutella Mini Tour de Pologne, który tradycyjnie towarzyszyć będzie rywalizacji światowych gwiazd kolarskiego peletonu podczas 69. edycji Tour de Pologne UCI World Tour.

Podczas prezentacji przy stole prezydialnym zasiedli: trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne – Marian Więckowski, Ewelina Kajzerek – Pełnomocnik Prezydenta ds. Sportu Urzędu Miasta Katowice, Magdalena Szozda – Project Manager oraz Czesław Lang – Dyrektor Generalny Lang Team.

W obecności dzieci – odzianych w czerwoną koszulkę Nutella Mini Tour de Pologne oraz żółtą lidera Nutelii – zaprezentowano materiał filmowy z ubiegłorocznych wyścigów. Było w nim widać, jak wiele radości i frajdy sprawia małym dzieciom uczestniczenie w wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne.

– Dla dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji. Oprócz samego startu w takiej fantastycznej oprawie, każdy otrzyma od nas wiele prezentów. W pakiecie startowym znajduje się koszulka kolarska, bidon, skarpetki, a więc wszystko to co jest potrzebne, do startu. Oczywiście start jest w pełni darmowy, a do tego na najlepszych czekają fantastyczne nagrody – powiedziała Magdalena Szozda, odpowiedzialna za projekt Mini Tour de Pologne, z ramienia głównego sponsora Nutelii.

Jeżeli mowa o nagrodach, to warto powiedzieć, że zwycięzca zarówno wśród dziewczynek i chłopców otrzyma voucher o wartości 3200zł! Również zawodnicy z drugiego i trzeciego miejsca otrzymają vouchery. Każdy z wyścigów odbędzie się pod egidą Pucharu Prezydenta poszczególnych miast.

Marian Więckowski, który jest autorytetem kolarskim w Polsce i animatorem tego sportu, podkreślił jak ważne jest to działanie. Wiele kolarskich talentów – jak choćby Czesław Lang – rozpoczynało swoją kolarską karierę właśnie w takich startach jak Wyścig Nadziei Olimpijskich, Mały Wyścig Pokoju czy właśnie Nutella Mini Tour de Pologne. Swoistą misją, o której wspominał trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, jest wychowywanie młodych kolarzy i pokazywanie im kolarstwa, w tak wspaniale zorganizowanym wyścigu. Ma to swoje przełożenie w ilości nowopowstałych klubów kolarskich, których obecnie w Polsce mamy około 240. Ten fakt podkreślił również wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego i Prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego – Lucjusz Wasilewski.

Dla młodych dzieci jest to zabawa, ale co najważniejsze zabawa przez sport. Zaszczepiamy w nich chęć rywalizacji, pokazujemy jak piękną dyscypliną jest kolarstwo. Na tym wyścigu wychowali się także mistrzowie. Michał Kwiatkowski startował w Nutella Mini Tour de Pologne, a potem został mistrzem Europy i mistrzem świata. Obecnie jeździ w jednej z najlepszych ekip na świecie, co pokazuje, że naprawdę warto organizować takie przedsięwzięcie – powiedział Czesław Lang.

– Dla miast jest to bardzo ważne wydarzenie. Obok zawodowego wyścigu, dzieci mogą startować na tej samej trasie, przy fantastycznej organizacji, to jest coś wspaniałego. Już mamy zapytania, co trzeba zrobić aby wystartować, jaka będzie trasa i kiedy będzie można się zapisać. Dwa lata temu było już sporo osób, a rok temu było ich ponad 200, więc aż się boimy, co może być teraz – powiedziała Ewelina Kajzerek

Do udziału zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych (kategoria I roczniki 2000-2003) oraz młodzież ze szkół gimnazjalnych (kategoria II roczniki 1998-1999).

PROGRAM NUTELLA MINI TOUR DE POLOGNE 2012

10.07.2012 – Jelenia Góra, ul. Sudecka
11.07.2012 – Opole, ul. Reymonta przy Placu Kopernika
12.07.2012 – Cieszyn, Rynek
13.07.2012 – Katowice, Al. Roździeńskiego
14.07.2012 – Zakopane ul. Piłsudskiego
16.07.2012 – Kraków, Al. Focha

Szczegółowe informacje na temat startu w Nutella Mini Tour de Pologne, regulamin oraz formularz rejestracyjny, znajduje się na stronie www.minitourdepologne.pl.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments