Mads Würtz Schmidt po solowej akcji odniósł triumf w wyścigu Paris-Roubaix Juniors. Duńczyk pokonał Anthony`ego Turgisa (Francja) oraz Jonathan`a Dibbena (Wielka Brytania). Najlepszy z Polaków – Patryk Stosz był 21.

Juniorzy rywalizowali na podobnej trasie na której kilka godzin później ścigali się zawodowcy. Oczywiście 17 i 18 latkowie mieli o wiele krótszy dystans, bo było to niecałe 120 kilometrów jednak nie zabrakło w ich wyścigu kilka trudnych, brukowanych sekcji.

Najlepszy na mecie okazał się mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas z Kopenhagi, Duńczyk Mads Würtz Schmidt. 18-letni zawodnik oderwał się od reszty na kilkanaście kilometrów przed metą i w stylu Toma Boonena triumfował na welodromie w Roubaix.

Grupka, która walczyła o drugie miejsce straciła do niego 56. sekund. Podobnie jak w wyścigu zawodowców, przyprowadził ją Francuz. Tym razem był to Anthony Turgis, który pokonał trzeciego Jona Dibbena.

Ze stratą 2 minut i 24 sekund przyjechało dwóch „biało-czerwonych”, którzy jako jedyni ukończyli wyścig spośród naszej reprezentacji. Lepiej spisał się Patryk Stosz (UKS Stobrawa Kluczbork), który zameldował się na 21. miejscu, choć nie wiele gorszy był Tobiasz Lis (LKS Ziema Opolska), który przyjechał pozycję za swoim rodakiem. Dla Lisa to bardzo dobry wynik, ponieważ to dopiero pierwszoroczny junior!

Wyniki:

1 Mads WÜRTZ SCHMIDT DEN les 119,1 km en 03h01’32”
51 Juraj LAJCHA SVK 08:04

Poprzedni artykułMarek Rutkiewicz zwycięzcą Circuit des Ardennes! Ostatni etap dla Stephane`a Rossetto.
Następny artykułMovistar dominuje w Hiszpanii. Giovanni Visconti najlepszy w Klasika Primavera.