Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) w pięknym stylu wygrał  XXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski „ŚLĘŻAŃSKI MNICH” 2012. „Rutek” pokonał Roberta Radosza (BDC MarcPol Team) oraz Dariusza Batka (CCC Polsat Polkowice).

Zawodnicy rywalizujący w „Wiosennych mistrzostwach Polski” do przejechania mieli 10 rund po 12 kilometrów każda. Na starcie stanęło 156. zawodników. W przeciwieństwie do wczorajszego wyścigu w Dzierżoniowie, dziś kolarze rywalizowali w lepszych warunkach pogodowych. Ich największymi przeciwnikami był silny wiatr oraz niska temperatura.

Kolarze dość wolno rozpoczęli wyścig. Jako pierwszy zaatakował Przemysław Sobieraj (Warmia Mazury), jednak jego akcja nie trwała zbyt długo. Dalej atakować starali się: Norbert Krakowiak (TC Chrobry Felt Głogów) oraz Hiszpan, Pedro Macia Rivas (MKK Bolmet Trek Legnica). Również ten duet nie potrafił oderwać się od grupy i wkrótce koalicja: BDC, BGŻ oraz CCC skasowała czołówkę.

Po czwartym okrążeniu wreszcie powstała bardziej zorganizowana ucieczka. Znaleźli się w niej:  Łukasz Bodnar (BGŻ), Wręga Wojciech (Mostostal), Marek Rutkiewicz (CCC), Damian Walczak (BDC). Kwartet utrzymywał mniej więcej 30 – 40 sekund przewagi nad peletonem, a najmocniej w czołówce pracował „Rutek”.

Wkrótce do pracy w peletonie zabrała się drużyna MKK Bolmet Trek Legnica, która skutecznie skasowała na 4. okrążenia przed końcem uciekających kolarzy. Była to jednak zachęta dla następnych odjazdów w którym pokazali się: Arkadiusz Owsian (Mostostal Puławy), Konrad Dąbkowski (BDC Team), Marcin Urbanowski (Bolmet Trek Legnica), Dariusz Batek (CCC Polsat), Błażej Janiaczyk (BGŻ Team). Przeskoczyć do nich próbowali m.in Rutkiewicz oraz Andrzej Bartkiewicz (Wibatech), Jarek Kowalczyk i Damian Walczak (BDC Team),

Na 36 kilometrów przed końcem grupa podzieliła się na trzy mniejsze grupki, a wszystkie odjazdy zostały dogonione. Wyścig rozpoczął się znów na nowo. Chwilę później powstała decydująca akcja, w której znaleźli się: duet CCC Polsat Polkowice – Dariusz Batek i niezmordowany Marek Rutkiewicz oraz Robert Radosz (BDC MarPol Team). Trójka zgodnie współpracowała, co dało nawet 2 minuty nad peletonem.

Trio nie dało już się dogonić i praktycznie przy wjeździe na ostatnią rundę było już wiadome, że między sobą będą walczyć o końcowy triumf. Tuż przy wjeździe do Sobótki skoczył Rutkiewicz. Podopieczny Piotra Wadeckiego samotnie przekroczył linię mety. Walkę o drugie miejsce wygrał Robert Radosz, trzeci był Batek.

Rutkiewicz został tym samym pierwszym liderem prestiżowego cyklu BGŻ Proligi. Żółtą koszulkę nosić będzie co najmniej do 1 maja, kiedy to w Baboszewie koło Płońska odbędzie się druga impreza BGŻ ProLigi – Memoriał Andrzeja Trochanowskiego.

Pełne wyniki > tutaj

 

[flagallery gid=6 name=Gallery]

Foto: naszosie.pl

Źródło: własne + informacja prasowa BGŻ Pro Ligi

Andrzej

Poprzedni artykułRelacja na żywo z XXI Wyścigu Kolarskiego „ŚLĘŻAŃSKI MNICH” 2012
Następny artykułMarek Rutkiewicz dla naszosie.pl: „Fajnie, że zaczynam sezon od wysokiego poziomu”
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments