Niki Terpstra (Omega Pharma – Quick Step) w pięknym stylu wygrał klasyk Dwars door Vlaanderen. Holender po samotnej ucieczce, zdeklasował rywali.

Trasa belgijskiego klasyku liczyła blisko 200 kilometrów i prowadziła z miejscowości Roeselare do Waregem

Od samego startu w zasadniczej grupie panowało wysokie tempo. Jednak długo nie mogła utworzyć się większa akcja. Bliscy tego byli:  Michael Morkov (Saxo Bank) Troels Vinther (Saxo Bank), Manuel Belletti (AG2r), Lloyd Mondory (AG2r), Travis Meyer (GreenEdge), Davide Cimolai (Lampre), Jan Ghyselinck (Cofidis), Ronan van Zandbeek (Project 1t4i) i Arkimedes Arguelyes (RusVelo). Uciekinierzy na 90 kilometrze mieli około minuty przewagi, jednak wkrótce skasował ich Rabobank.

Na następną szarżę, zdecydowali się: duet Omega Pharma – Quick Step Nicki Terpstra oraz Sylvain Chavanel, Michael Morkov (SaxoBank), Lloyd Monodry (Ag2r-La Mondiale), Maarten Wynants (Rabobank), Jan Ghyselinck (Cofidis), Vincente Jerome (Europcar) oraz Jelle Wallays (Topsport Vlanderen). Wkrótce na kontrę zdecydowali się Terpstra oraz Wallys. Duet zgodnie współpracował, jednak Holender był dziś niesamowicie silny i zdecydował się na solowy atak.

Terpstra na 10 km przed końcem miał około minuty przewagi nad goniącą go grupką, co dało mu zwycięstwo. Drugą pozycję zajął Sylvain Chavanel trzeci był Koen De Kort (Project 1t4i). Jarosław Marycz (SaxoBank) był 56.

Wyniki:

1 TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICKSTEP 4:30:01
2 CHAVANEL Sylvain OMEGA PHARMA-QUICKSTEP 0:00:47
3 DE KORT Koen PROJECT 1T4I 0:00:47
4 GHYSELINCK Jan COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE 0:00:51
5 PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR 0:00:53
6 POZZATO Filippo FARNESE VINI – SELLE ITALIA 0:01:00
7 VANMARCKE Sep GARMIN-BARRACUDA 0:01:05
8 WYNANTS Maarten RABOBANK CYCLING TEAM 0:01:16
9 MONDORY Lloyd AG2R LA MONDIALE 0:01:16
10 KEUKELEIRE Jens GREENEDGE CYCLING TEAM 0:01:16
11 JEROME Vincent TEAM EUROPCAR 0:01:16
12 WALLAYS Jelle TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 0:01:16
13 JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 0:01:26
14 ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM 0:01:26
15 MORKOV Michael TEAM SAXO BANK 0:01:26
16 RENSHAW Mark RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:06
17 DUQUE Leonardo Fabio COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE 0:03:06
18 VAN DIJK Stefan ACCENT JOBS – WILLEMS VERANDA’S 0:03:06
19 VANTOMME Maxime KATUSHA TEAM 0:03:06
20 ROJAS GIL Jose Joaquin MOVISTAR TEAM 0:03:06
21 HADDOU Saïd TEAM EUROPCAR 0:03:06
22 VAN STAEYEN Michaël TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 0:03:06
23 SELIG Rudiger KATUSHA TEAM 0:03:06
24 DEBUSSCHERE LTB LOTTO BELISOL TEAM
25 CHAVANEL Sébastien TEAM EUROPCAR 0:03:06
26 HOVELIJNCK Kurt LANDBOUWKREDIET – EUPHONY 0:03:06
27 JÖRGENSEN Jonas Aaen TEAM SAXO BANK 0:03:06
28 VAN ASBROECK Tom TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 0:03:06
29 BOIVIN Guillaume SPIDERTECH POWERED BY C10 0:03:06
30 VAN GENECHTEN Jonas LOTTO BELISOL TEAM 0:03:06
31 BELLETTI Manuel AG2R LA MONDIALE 0:03:06
32 TURGOT Sébastien TEAM EUROPCAR 0:03:06
33 LUND Anders TEAM SAXO BANK 0:03:06
34 VAN DER SANDE Tosh LOTTO BELISOL TEAM 0:03:06
35 SUTTON Christopher SKY PROCYCLING 0:03:06
36 COMMEYNE Davy LANDBOUWKREDIET – EUPHONY 0:03:06
37 VIGANO Davide LAMPRE – ISD 0:03:06
38 TRUSOV Nikolay RUSVELO 0:03:06
39 SCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP 0:03:06
40 NEYENS Maarten LOTTO BELISOL TEAM 0:03:06
41 JARC Blaz TEAM NETAPP 0:03:06
42 KEISSE Iljo OMEGA PHARMA-QUICKSTEP 0:03:06
43 GODDAERT Kristof AG2R LA MONDIALE 0:03:06
44 VANLANDSCHOOT James ACCENT JOBS – WILLEMS VERANDA’S 0:03:06
45 LEMARCHAND Romain AG2R LA MONDIALE 0:03:06
46 LIETAER Eliot TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 0:03:06
47 LIGTHART Pim VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:03:06
48 VAN MELSEN Kevin ACCENT JOBS – WILLEMS VERANDA’S 0:03:06
49 VANSPEYBROUCK Pieter TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 0:03:06
50 FARRAR Tyler GARMIN-BARRACUDA 0:03:06
51 VEELERS Tom PROJECT 1T4I 0:03:06
52 HALLER Marco KATUSHA TEAM 0:03:06
53 BAGDONAS Gediminas AN POST – SEAN KELLY 0:03:06
54 DE VREESE Laurens TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 0:03:06
55 VAN KEIRSBULCK Guillaume OMEGA PHARMA-QUICKSTEP 0:03:06
56 MARYCZ Jaroslaw TEAM SAXO BANK 0:03:06 
57 LASTRAS GARCIA Pablo MOVISTAR TEAM 0:03:06
58 CAVENDISH Mark SKY PROCYCLING 0:03:06
59 HULSMANS Kevin FARNESE VINI – SELLE ITALIA 0:03:06
60 CIOLEK Gerald OMEGA PHARMA-QUICKSTEP 0:03:06
61 GENE Yohann TEAM EUROPCAR 0:03:06
62 JUODVALKIS Egidijus LANDBOUWKREDIET – EUPHONY 0:03:06
63 RATHE Jacob GARMIN-BARRACUDA 0:03:06
64 ROWE Luke SKY PROCYCLING 0:03:06
65 PLANCKAERT Baptiste LANDBOUWKREDIET – EUPHONY 0:03:06
66 VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM 0:03:06
67 CAPPELLE Andy ACCENT JOBS – WILLEMS VERANDA’S 0:03:06
68 VAN EMDEN Jos RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:06
69 BAUER Jack GARMIN-BARRACUDA 0:03:06
70 MAES Nikolas OMEGA PHARMA-QUICKSTEP 0:03:06
71 VANDBORG Brian SPIDERTECH POWERED BY C10 0:03:06
72 KNEES Christian SKY PROCYCLING 0:03:06
73 DOCKX Gert LOTTO BELISOL TEAM 0:03:06
74 BAUGNIES Jérôme TEAM NETAPP 0:03:06
75 VINTHER Troels Ronning TEAM SAXO BANK 0:03:06
76 GAZVODA Gregor AG2R LA MONDIALE 0:03:06
77 O’GRADY Stuart GREENEDGE CYCLING TEAM 0:03:06
78 WILLEMS Frederik LOTTO BELISOL TEAM 0:03:06
79 KONOVALOVAS Ignatas MOVISTAR TEAM 0:03:06
80 FOUCHARD Julien COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE 0:03:06
81 PUCCIO Salvatore SKY PROCYCLING 0:03:06
82 MAZZANTI Luca FARNESE VINI – SELLE ITALIA 0:03:06
83 STEEGMANS Gert OMEGA PHARMA-QUICKSTEP 0:03:06
84 WURF Cameron CHAMPION SYSTEM PRO CYCLING TEAM 0:03:06
85 BARBE Koen LANDBOUWKREDIET – EUPHONY 0:03:06
86 HOULE Hugo SPIDERTECH POWERED BY C10 0:03:06
87 SEUBERT Timon TEAM NETAPP 0:03:06
88 LEUKEMANS Bjorn VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:03:06
89 KOZONTCHUK Dmitry RUSVELO 0:03:06
90 HOSTE Leif ACCENT JOBS – WILLEMS VERANDA’S 0:03:06
91 AMORISON Frédéric LANDBOUWKREDIET – EUPHONY 0:03:06
92 DEVOLDER Stijn VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:03:06
93 PAVARIN Marcello VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:03:06
94 IGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM 0:03:06
95 BARREDO LLAMAZALES Carlos RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:06
96 BAZAYEV Assan ASTANA PRO TEAM 0:03:06
97 FREIRE GOMEZ Oscar KATUSHA TEAM 0:03:06
98 LEEZER Thomas RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:06
99 VEILLEUX David TEAM EUROPCAR 0:03:06
100 MARCATO Marco VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:03:06
101 GOSS Matthew Harley GREENEDGE CYCLING TEAM 0:03:06
102 HAUSSLER Heinrich GARMIN-BARRACUDA 0:03:06
103 VAN WINDEN Dennis RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:06
104 KREDER Michel GARMIN-BARRACUDA 0:03:06
105 MURAVYEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM 0:04:13
AndrzejFoto: bettiniphoto.net

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments