Maxime Daniel (Sojasun espoir-ACNC) wygrał rozgrywany we Francji klasyk Souvenir Louison Bobet. Tuż za podium znalazł się Polak, Michał Olejnik (Team Veranda Rideau – Super U).

Rozgrywany w Bretanii klasyk, liczył sobie 168,79 km.  Souvenir Louison Bobet to jeden z najbardziej prestiżowych, amatorskich wyścigów we Francji, chociaż na starcie często stają również drużyny kontynentalne.

Kilkadziesiąt kilometrów przed końcem od peletonu oderwała się grupka w której kręcił m.in Michał Olejnik. Jak później się okazało, akcja z Polakiem w składzie była decydująca dla losów wyścigu. Najszybciej finiszował Maxime Daniel, który pokonał Régisa Geffroy (Côtes d’Armor-Marie Morin) oraz  Loïca Tallot (VC Pays de Loirient). 32-letni “Olej” znalazł się na 4. miejscu.

Wyniki:

1 DANIEL Maxime SOJASUN ESPOIR ACNC les 168,79 km en 4h00’38”
2 GEFFROY Régis COTES D`ARMOR CYCL. m.t.
3 TALLOT Loïc VC PAYS DE LORIENT m.t.
4 OLEJNIK Mickael VERANDA RIDEAU/SUPER U m.t.
5 CHOPIN David HENNEBONT CYCLISME m.t.
6 NOEL Cyrille VC AVRANCHES m.t.
7 SAINT MARTIN Clément USSA PAVILLY BARENTIN m.t.
8 SIDANER Fabien BREST IROISE CYCL.2000 m.t.
9 LE VESSIER Steven VC PAYS DE LOUDEAC m.t.
10 LE LAVANDIER Mathieu SOJASUN ESPOIR ACNC à 00’11”
11 BRENTERCH Erwan VELOCE CLUB ROUEN 76 à 00’23”
12 DE SOUZA Christopher USSA PAVILLY BARENTIN m.t.
13 LOUYEST Guillaume SOJASUN ESPOIR ACNC m.t.
14 DUVAL Julien USSA PAVILLY BARENTIN m.t.
15 CHEVAL Sylvain BREST IROISE CYCL.2000 m.t.
16 DENIS Kévin VERANDA RIDEAU/SUPER U m.t.
17 MATHEOU Romain VERANDA RIDEAU/SUPER U m.t.
18 CLEMENT Erwan HENNEBONT CYCLISME m.t.
19 LE MONTAGNER Benjamin COTES D`ARMOR CYCL. m.t.
20 MARTIN Guillaume SOJASUN ESPOIR ACNC m.t.
21 CORBEL Erwann COTES D`ARMOR CYCL. m.t.
22 HARNOIS Pascal VC PAYS DE LOUDEAC m.t.
23 DELAPLACE Cédric SOJASUN ESPOIR ACNC m.t.
24 LEBARS Enric HENNEBONT CYCLISME m.t.
25 GIRARD Arnaud VS CHARTRAIN m.t.
26 GRANGER Mike SOJASUN ESPOIR ACNC m.t.
27 FUSCO Erwan TEAM PAYS DE DINAN m.t.
28 KEO Emmanuel SOJASUN ESPOIR ACNC m.t.
29 RAGOT Vincent VC PAYS DE LOUDEAC m.t.
30 BOUILLAUX David CS DAMMARIE LES LYS m.t.
31 MILLOUR Geoffrey BREST IROISE CYCL.2000 m.t.
32 GOGO Basile COTES D`ARMOR CYCL. m.t.
33 MIRA Anthony SOJASUN ESPOIR ACNC m.t.
34 MC LAUGHLIN James SOJASUN ESPOIR ACNC m.t.
35 BINET Alexandre VC AVRANCHES m.t.
36 LEBRETON Stéphane SOJASUN ESPOIR ACNC m.t.
37 LE LAVANDIER Maxime SOJASUN ESPOIR ACNC m.t.
38 BOTREL Yann COTES D`ARMOR CYCL. m.t.
39 DUPONT Thibault VELO SPORT VALLETAIS m.t.
40 KRASNIAK Thomas ASPTT RENNES CYCLISME m.t.
41 ROCHER Benjamin TEAM SPONDYLARTHRITE m.t.
42 PECHEUL Baptiste COTES D`ARMOR CYCL. m.t.
43 LE BELLEC Gaël COTES D`ARMOR CYCL. m.t.
44 LEBRETON Romain VS CHARTRAIN m.t.
45 AUBERGER Florian VC PAYS DE LOUDEAC m.t.
46 POILVET Ludovic ASPTT RENNES CYCLISME m.t.
47 SEIGNEUR Fabrice ASPTT RENNES CYCLISME m.t.
48 COLAS Vincent SOJASUN ESPOIR ACNC m.t.
49 DAVID Yoann VELOCE CLUB ROUEN 76 m.t.
50 VIGNES Anthony BREST IROISE CYCL.2000 m.t.

Foto: velofotopro.com

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments