Drużyna BDC Marcpol Team w hiszpańskim Tossa de Mar, rozpoczęła kolejne, ostatnie już zgrupowanie przygotowujące do sezonu 2012.

Robert Radosz, Piotr Kirpsza, Dariusz Baranowski, Konrad Dąbkowski, Wojciech Ziółkowski i Adrian Banaszek to zawodnicy, z którymi o 6 rano wylecieliśmy z warszawskiego lotniska do Barcelony. Reszta ekipy z Poznania wyląduje w stolicy Katalonii o 20:30.

Wraz z kolarzami zamieszkaliśmy w Hotelu Giverola, który stawia głównie na miłośników szosy. Baseny, siłownie, warsztat rowerowy, wypożyczalnia rowerów, jedzenie specjalnie przygotowane pod trenujących sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce na przygotowania do sezonu. Poza tym widoki – bezcenne. Szczegóły > tutaj

O godzinie 14 ruszyliśmy na trening, sześciu kolarzy BDC, masażysta Piotr Chmielewski i moja skromna osoba. Trasa przepiękna, wzdłuż wybrzeża, temperatura ok. 20 stopni Celsjusza. “Zawsze po wyjściu z samolotu noga coś nie ta” – rzucił “Ryba” na pierwszych kilometrach treningu. Później już było tylko lepiej. Czas przejazdu 2:20. Ja “strzeliłem” wcześniej… forma jeszcze nie ta.

Jutro młodsza część BDC weźmie udział w klasyku Campionat de Sabadell – Gran Classiques, niedaleko Barcelony. “Niebiescy” pojadą w składzie: Piotr Kirpsza, Konrad Kott, Adrian Banaszek, Kacper Gronkiewicz, Jarosław Kowalczyk oraz Eryk Latoń. Wyścig liczy 120 kilometrów i będzie pierwszym startem ekipy w tym roku. Życzymy powodzenia!

Fotki z dziś > tutaj

Z Tossa de Mar dla naszosie.pl – Marek Bala