Już po raz dwudziesty pierwszy z rzędu w Sobótce rozpoczniemy sezon kolarski w Polsce. Jednak w tym sezonie, XXI Międzynarodowy Wyścig Kolarski “ŚLĘŻAŃSKI MNICH” Rozpoczęcie Sezonu Kolarskiego 2012 – zmieni nieco swoją charakterystykę.

Jak co roku udział najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych gwarantuje wielkie emocje sportowe. Smaku rywalizacji w elicie mężczyzn doda fakt, że wyścig w Sobótce inauguruje elitarny cykl BGŻ ProLiga 2012 /11 największych wyścigów w Polsce/. Na starcie oprócz grup amatorskich i młodzieżowych zobaczymy cztery Polskie grupy zawodowe oraz grupy z Czech, Niemiec, Białorusi, Litwy. W tym roku zmiana miejsca startu i mety spowoduje dodatkowe emocje na finiszu, który będzie usytuowany w okolicy hotelu Sobotel- 300m wyżej niż dotychczas. Z pewnością będzie to cięższa przeprawa dla sprinterów, gdyż w nowym miejscu zakończenia wyścigu droga pod większym kątem unosi się w górę.

Zmiana miejsca przyczyni się również do lepszych rozwiązań logistycznych związanych z wykorzystaniem utwardzonych parkingów przy ul. Armi Krajowej mogących pomieścić ok. 500 samochodów. Korzystając z gościnności właściciela hotelu Sobotel miasteczko wyścigu, scena, bufety i pasaż handlowy rozmieszczony zostanie na parkingu przy hotelu. Mamy nadzieję, że te nowe rozwiązania zadowolą kibiców i przyczynią się do stworzenia lepszych warunków dla uczestników. Sobótka to również doroczne spotkania sympatyków sportu kolarskiego na czela z największymi jego gwiazdami. W tym roku na wyścigu nie zabraknie Ryszarda Szurkowskiego, Jana Jankiewicza, Jana Brzeźnego, Henryka Charuckiego, Jana Faltyna prezesa PZKol Wacława Skarula oraz naszych olimpijczyków wychowanków klubu z Sobótki Zdzisława Wrony, Mariana Turowskiego, Sławomira Chrzanowskiego i Pauliny Brzeźnej która wystartuje w elicie kobiet.

Gościem specjalnym wyścigu będzie Czesław Lang.

Oprócz wielkich emocji sportowych przygotowaliśmy również występy artystyczne i wydarzenia które na przyszłe lata mogą w sposób zasadniczy wpłynąć na to, że Sobótka znajdzie się w centrum zainteresowania kolarzy, kibiców i ….? Ale o tych sprawach będziemy Państwa informować w miarę zbliżania się terminu Rozpoczęcia Sezonu 2012. Relacje i informacje z wyścigu będzie można zobaczyć w stacjach TVP1,  TVP Sport, TVP3 oraz TVP Wrocław.

Regulamin wyścigu mogą Państwo znaleźć > tutaj

źródło i foto: www.kolarstwo.sobotka.pl