Tour de Pologne wraca do Opola

W Urzędzie Miasta w Opolu, doszło w dniu dzisiejszym (22.02.2012) do uroczystego podpisania umowy na organizację mety drugiego etapu 69. Tour de Pologne UCI World Tour.

W obecności mediów, podpisy pod stosowną umową złożyli: Krzysztof Kawałko – Zastępca Prezydenta Miasta Opole oraz Czesław Lang – Dyrektor Generalny Wyścigu, Lech Piasecki – Dyrektor ds. Sportowych i Mirco Piermarini – kontakty międzynarodowe.

Tour de Pologne wraca po 21 latach na Opolszczyznę. Drugi etap wystartuje z Wałbrzycha i będzie najdłuższym w tegorocznej 69. edycji wyścigu. Metą będzie przepiękne miasto z kolarskimi tradycjami, jakim jest Opole, gdzie zawodnicy przejadą kilka rund. Będzie to wspaniała okazja na pokazanie walorów tego miasta, bogatego w zabytki i z niezwykle ciekawą historią.

– Opole ma ogromne tradycje i zasługi dla polskiego kolarstwa. Stąd wywodzi się wielu wspaniałych zawodników jak choćby Edward Barcik, Stanisław Szozda czy Joachim Halupczok. Bardzo miło jest nam tutaj wrócić po wielu latach przerwy. Jestem pewny, że meta w Opolu będzie organizacyjnym, medialnym i marketingowym sukcesem dla tego miasta i regionu – powiedział Czesław Lang.

Włodarze miasta, jak również organizator wyścigu Tour de Pologne – Lang Team, już dziś zapraszają wszystkich do kibicowania. Kolarstwo szosowe ma to do siebie, że jest imprezą otwartą, dostępną dla wszystkich, a Tour de Pologne słynie z niezliczonej ilości kibiców na trasie. Dodatkowo w Opolu rozegrany zostanie wyścig dla dzieci – Nutella Mini Tour de Pologne, więc zapowiada nam się wielkie święto kolarstwa, na które zapraszamy 11 lipca.

Będzin ponownie w Tour de Pologne

Prezydent Miasta Będzina – Łukasz Komoniewski oraz Dyrektor Generalny Tour de Pologne – Czesław Lang podpisali w dniu dzisiejszym (22.02.2012) w Urzędzie Miasta Będzin umowę na organizację startu czwartego etapu 69. Tour de Pologne UCI World Tour.

Podobnie jak w ubiegłym roku etap z Będzina prowadzić będzie do Katowic. Wówczas na tej trasie najszybszy okazał się Niemiec Marcel Kittel, który wyrósł na gwiazdę światowego formatu. Widoczni byli także Polacy – Łukasz Bodnar i Piotr Gawroński, którzy zostali doścignięci przez peleton dopiero na ulicach Katowic.

O ponowny udział Będzina na mapie Tour de Pologne, zabiegali przede wszystkim mieszkańcy tego miasta. Zeszłoroczny wyścig przyciągnął ogromną rzeszę kibiców, którzy tłumnie przybyli na start, a także ustawiali się wzdłuż trasy.

To co zobaczyłem przed rokiem w Będzinie, te tłumy kibiców i fanów, to coś niesamowitego. Prezydent miasta i mieszkańcy znów chcieli mieć u siebie start etapu, a ja nie widziałem ku temu żadnych przeszkód. Ponownie chcemy zrobić dwie lub trzy rundy wokół miasta, aby pokazać nie tylko start, ale także kolarzy w akcji. Na pewno zorganizujemy premię, aby kibice mieli okazję zobaczyć rywalizację na najwyższym poziomie – powiedział Czesław Lang.

Czwarty etap 69. Tour de Pologne z Będzina do Katowic odbędzie się 13 lipca.

Źródło: Lang Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments