Już w sobotę rozpoczyna się 44. edycja wyścigu Tour Cycliste International du Haut-Var (2.1 UCI). Na starcie dwudniowej etapówki we Francji, stanie czterech Polaków.

Tour du Haut-Var składa się z dwóch etapów. W sobotę kolarze pokonają płaski odcinek o długości 189 km z Draguignan do La Croix Valmer. W niedzielę zawodnicy muszą pokonać 205 km z Fréjus do Fayence, gdzie meta zlokalizowana jest na sztywnym podjeździe.

Etap 1 , sobota, 18 lutego

Draguignan> La Croix Valmer: 189.2 km

Etap 2, niedziela, 19 lutego
Fréjus> Fayence: 205.4 km


Tytułu z przed roku bronić będzie Thomas Voeckler (Europcar). Jego najgroźniejszym rywalem z pewnością będzie Philippe Gilbert (BMC-Racing). Warto zwrócić uwagę na takich kolarzy jak: Fredrik Kessiakoff (Astana), Davide Moncoutie (Cofidis), Daniel Martin (Garmin-Barracuda) czy znajdujący się ostatnio w znakomitej formie Jonathan Tiernan-Lock (Endura Racing).

Na pierwszym etapie mogą powalczyć sprinterzy. Do Francji przyjadą m.in: Romain Feillu (Vacansoleil-DCM), Borut Bozic (Astana), John Degenkolb (Project 1t41), Thor Hushovd (BMC-Racing), Justin Jules (Team Veranda Rideau – U) czy Nathan Haas (Garmin-Barracuda).

Na starcie stanie w sumie czwórka Polaków. W składzie Vacansoleil-DCM odnajdujemy Tomasza Marczyńskiego. Ekipa SaxoBank to Jarosław Marycz, a Team Veranda Rideau – U to oczywiście bracia Michał i Tomasz Olejnik.

Lista startowa:

TEAM EUROPCAR  
1 VOECKLER Thomas (FRA)
2 ROLLAND Pierre (FRA)
3 GAUDIN Damien (FRA)
4 JEROME Vincent (FRA)
5 PICHOT Alexandre (FRA)
6 TURGOT Sébastien (FRA)
7 ARASHIRO Yukiya (JPN)
8 VEILLEUX David (CAN)

GARMIN-BARRACUDA   
11 LE MEVEL Christophe (FRA)
12 * RATHE Jacob (USA)
13 * HAAS Nathan (AUS)
14 MARTIN Daniel (IRL)
15 * KREDER Raymond (NED)
16 STETINA Peter (USA)
17 DEKKER Thomas (NED)
18 BAUER Jack (NZL)

AG2R-LA MONDIALE   
21 NOCENTINI Rinaldo (ITA)
22 BONNAFOND Guillaume (FRA)
23 * BARDET Romain (FRA)
24 BOUET Maxime (FRA)
25 PERAUD Jean-Christophe (FRA)
26 GASTAUER Ben (LUX)
27 GEORGES Sylvain (FRA)
28 DUPONT Hubert (FRA)

FDJ-BIG MAT   
31 FEDRIGO Pierrick (FRA)
32 GERARD Arnaud (FRA)
33 PAURIOL Rémi (FRA)
34 PINEAU Cédric (FRA)
35 * PINOT Thibaut (FRA)
36 VAUGRENARD Benoît (FRA)
37 ROY Jérémy (FRA)
38 * ELISSONDE Kenny (FRA)

BMC RACING TEAM   
41 GILBERT Philippe (BEL)
42 HUSHOVD Thor (NOR)
43 * EIJSSEN Yannick (BEL)
44 FRANK Mathias (SUI)
45 QUINZIATO Manuel (ITA)
46 * ROE Thimothy (AUS)
47 SANTAMBROGIO Mauro (ITA)
48 SANTAROMITA Ivan (ITA)

VACANSOLEIL-DCM
51 FEILLU Romain (FRA)
52 DENIFL Stefan (AUT)
53 * LINDEMAN Bertjan (NED)
54 MARCZYŃSKI Tomasz  (POL)
55 MORTENSEN Martin (DEN)
56 SELVAGGI Mirko (ITA)
57 MOL Wouter (NED)
58 VEUCHELEN Frederik (BEL)

ASTANA PRO TEAM
61 KESSIAKOFF Fredrik  (SWE)
62 MURAVYEV Dmitriy (KAZ)
63 BOZIC Borut (SLO)
64 GUARNIERI Jacopo (ITA)
65 PETROV Evgeny (RUS)
66 FOFONOV Dmitriy (KAZ)
67 KASHECHKIN Andrey (KAZ)
68 SEELDRAEYERS Kevin (BEL)

GREENEDGE CYCLING TEAM
71 ALBASINI Michael (SUI)
72 CLARKE Simon (AUS)
73 BEPPU Fumiyuki (JPN)
74 GERRANS Simon (AUS)
75 * KEUKELEIRE Jens (BEL)
76 SULZBERGER Wesley (AUS)
77 * MEYER Cameron (AUS)
78 * HOWARD Leigh (AUS)

TEAM SAXO BANK
81 NOVAL GONZALEZ Benjamin (ESP)
82 CANTWELL Jonathan (AUS)
83 * MARGALIOT Ran (ISR)
84 * JUUL JENSEN Christopher (DEN)
85 MARYCZ Jaroslaw (POL)
86 JÖRGENSEN Jonas Aaen (DEN)
87 NAVARRO GARCIA Daniel (ESP)
88 VINTHER Troels Ronning (DEN)

TEAM TYPE 1-SANOFI
91 BODROGI Laszlo (FRA)
92 BERTOGLIATI Rubens (SUI)
93 EL FARES Julien (FRA)
94 ANTOMARCHI Julien (FRA)
95 * LAENGEN Vegard Stake (NOR)
96 KOCJAN Jure (SLO)
97 * PREIDLER Georg (AUT)
98 BAZZANA Alessandro (ITA)

ACCENT JOBS-WILLEMS VERANDA’S   
101 ISTA Kevyn (BEL)
102 SCHEIRLINCKX Staf (BEL)
103 HOSTE Leif (BEL)
104 DE WILDE Sjef (BEL)
105 DRUCKER Jempy (LUX)
106 DE VOCHT Wim (BEL)
107 VERBIST Evert (BEL)
108 VAN GROEN Arnoud (NED)

COFIDIS   
111 MONCOUTIE David (FRA)
112 DI GREGORIO Rémy (FRA)
113 CAMMAERTS Edwig (BEL)
114 LABBE Arnaud (FRA)
115 EDET Nicolas (FRA)
116 SARAMOTINS Aleksejs (LAT)
117 ZINGLE Romain (BEL)
118 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz (ESP)

SAUR-SOJASUN   
121 FEILLU Brice (FRA)
122 BESSY Cyril (FRA)
123 MANGEL Laurent (FRA)
124 GALLAND Jérémie (FRA)
125 HIVERT Jonathan (FRA)
126 LEVARLET Guillaume (FRA)
127 SIMON Julien (FRA)
128 * DELAPLACE Anthony (FRA)

PROJECT 1T4I   
131 HUPOND Thierry (FRA)
132 VEELERS Tom (NED)
133 * DAMUSEAU Thomas (FRA)
134 * DEGENKOLB John (GER)
135 SPRICK Matthieu (FRA)
136 STAMSNIJDER Tom (NED)
137 DE BACKER Bert (BEL)
138

BRETAGNE-SCHULLER   
141 CHAMPION Dimitri (FRA)
142 * HARDY Romain (FRA)
143 BIDEAU Jean-Marc (FRA)
144 BERTHOU Eric (FRA)
145 GUILLOU Florian (FRA)
146 DION Renaud (FRA)
147 * FONSECA Armindo (FRA)
148 VACHON Florian (FRA)

ROUBAIX-LILLE METROPOLE 
151
152 COLIN Anthony (FRA)
153 * DESRIAC Loïc (FRA)
154 DROUILLY Mathieu (FRA)
155 KNEISKY Morgan (FRA)
156 GUAY Julien (FRA)
157 LALOUETTE Kévin (FRA)
158 * ZIMINE Boris (FRA)

ENDURA RACING   
161 BLAIN Alexandre (FRA)
162 BIBBY Ian (GBR)
163 MANDRI René (EST)
164 PARTRIDGE Robert (GBR)
165 * THWAITES Scott (GBR)
166 TIERNAN-LOCKE Jonathan (GBR)
167 DOWNING Russell (GBR)
168 WILKINSON Ian (GBR)

TEAM SPIDERTECH POWERED BY C10
171 * BOILY David (CAN/S)
172 * BOIVIN Guillaume (CAN)
173 * HOULE Hugo (CAN)
174 GILBERT Martin (CAN)
175 LACOMBE Keven (CAN)
176 * LAMBERT-LEMAY Simon (CAN)
177 McCARTY Jonathan Patrick (USA)
178 * SELANDER Bjorn (USA)

AUBER 93   
181 * BACON Romain (FRA)
182 * DASSONVILLE Flavien (FRA)
183 FAUCON Guillaume (FRA)
184 * LE BOULCH Dimitri (FRA)
185 MOMBAERTS Johan (FRA)
186 ROUSSEAU Nicolas (FRA)
187 * RACAULT Ronan (FRA)
188 THIRE Jonathan (FRA)

TEAM VERANDA RIDEAU-SUPER U   
191 BICHOT Freddy (FRA)
192 JULES Justin (FRA)
193 CUMONT Gaylord (FRA)
194 * JARRIER Benoît (FRA)
195 MALLE Guillaume (FRA)
196 DENIS Kévin (FRA)
197 OLEJNIK Tomasz (POL)
198 OLEJNIK Michał (POL)

Andrzej