Były zwycięzca Tour du Haut Var – Philippe Gilbert (BMC-Racing), pojawi się znów podczas tegorocznej odsłony francuskiego wyścigu. Dla najlepszego zawodnika sezonu 2011, będzie to kolejny etap przygotowań do najważniejszych startów w 2012 roku.

„Najważniejsze jest to, żeby pokonywać kilometry wyścigowe i czuć się lepiej z tygodnia na tydzień”, powiedział. „Ale oczywiście, jeśli będzie okazja na wygraną, która nie będzie kosztować mnie dużo energii to będę starał się walczyć. Ten wyścig jest dla mnie wyjątkowy, ponieważ jest bardzo blisko mojego domu w Monako. Moja rodzina i przyjaciele przyjadą, by mi kibicować”, opowiada Gilbert, który triumfował podczas tego wyścigu w 2005.r, gdy rozgrywany był jeszcze podczas jednego dnia.

Dyrektor sportowy BMC, John Lelangue, powiedział również, że były mistrz świata Thor Hushovd powinien być groźny podczas sprintów w dwudniowym, francuskim wyścigu. „Thor wrócił z Kataru w dobrej formie” powiedział. „To nasz sprinter na ten wyścig. Okazja będzie tylko raczej jedna, bo niedzielny etap w Fayence kończy się na stromym podjeździe. To tam rozstrzygną się losy wyścigu. Dla Philippe`a to dobry test przed zbliżającymi się, belgijskimi klasykami”, kontynuował.

Skład BMC-Racing na Tour du Haut Var (18-19 luty) :

Yannick Eijssen (BEL), Mathias Frank (SUI), Philippe Gilbert (BEL), Thor Hushovd (NOR), Manuel Quinziato (ITA), Tim Roe (AUS), Mauro Santambrogio (ITA), Ivan Santaromita (ITA).

foto: feltet.dk

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments