Drużyna Omega Pharma-Quick Step ogłosiła składy na dwa najbliższe wyścigi: Tour of Oman (początek 14 lutego) i Volta ao Algarve (początek 15 lutego), gdzie w składzie znalazł się Michał Kwiatkowski.

“Po naszym bardzo udanym występie w Katarze, z olbrzymią nadzieją patrzymy na wyścig w Omanie”, powiedział dyrektor sportowy ekipy – Wilfried Peeters.

“W sprintach postawimy na Gerta Steegmansa. On będzie naszym liderem na płaskim odcinkach. Gert był filarem w sukcesie Boonena w Katarze, teraz role się odwrócą. Steegmans będzie miał szanse pracować na własne konto i wygrać któryś z etapów”, dodaje.

“W klasyfikacji generalnej możemy liczyć na Sylvaina Chavanela, który ścigał się już w Argentynie. W cięższym terenie powalczyć może również Peter Velits, choć dla niego będzie to pierwszy start. Po sukcesie w Katarze, wygranie choć jednego etapu w Omanie byłoby sukcesem”, opowiada.

Tymczasem drugi skład belgijskiej ekipy wybiera się na Volta ao Algavre do Portugalii. “Algarve będzie pierwszą etapówką dla Tony’ego Martina w 2012 roku”, powiedział inny dyrektor sportowy – Rik Van Slycke. “To będzie ważny start, który pokaże nam na jakim etapie przygotowań jest Tony. Jeden etap jest górski, jednak o losach klasyfikacji generalnej raczej rozstrzygnie 25,8 km czasówka. Ten odcinek jest płaski, wiec sprzyja takim zawodnikom jak on”, kontynuuje.

“W tym składzie możemy również liczyć na młodego Michała Kwiatkowskiego i Geralda Ciolka, który potrzebuje trochę czasu by dojść do formy. Zespół jest zmotywowany i gotowy do walki”, zakończył. 

W portugalskiej imprezie wystartuje również Karol Domagalski (Caja Rural)

Tour of Oman: Tom Boonen, Sylvain Chavanel, Bert Grabsch, Frantisek Rabon, Gert Steegmans, Guillaume Van Keirsbulck, Stijn Vandenbergh oraz Peter Velits.

Volta ao Algarve: Gerald Ciolek, Dries Devenyns, Michal Kwiatkowski, Nikolas Maes, Tony Martin, Niki Terpstra, Matteo Trentin oraz Martin Velits

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments