Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) oficjalnie potwierdził, że długo oczekiwana decyzja w sprawie Alberto Contadora zostanie ogłoszona w poniedziałek w południe. Czyżby to koniec “niekończącej się opowieści…”?

Jak powiedział sekretarz generalny CAS, Matthieu Reeb dla www.velonation.com na początku tygodnia ogłoszona zostanie decyzja w sprawie Alberto: “Tak, w poniedziałek, 6 lutego, prawdopodobnie w południe“.

W oficjalnym oświadczeniu czytamy: “Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) zamierza opublikować swoją decyzję w postępowaniu arbitrażowym z udziałem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), Alberto Contadora i Hiszpańskiej Federacji Kolarskiej w poniedziałek 06 luty 2012″

To oznacza, że “już” po półtora roku poznamy prawdę dotyczącą Hiszpana. Przypomnijmy, że podczas Tour de France 2010 w organizmie kolarza znaleziono niedozwoloną substancję – clenbuterol.

Trybunał początkowo swą decyzję miał ogłosić w listopadzie, później był 16 stycznia, następnie 31 stycznia, teraz jest kolejny termin, oby ostateczny.

Zarówno Contador jak i WADA i UCI będą mieli prawo do odwołania się od decyzji CAS do innych sądów.

Alberto w niedzielę pojedzie w pierwszym z wyścigów Challenge Mallorca, następnie wróci do Madrytu, gdzie będzie oczekiwał na decyzję CAS.

Foto: www.corvospro.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments