Drużyny Europcar i RusVelo otrzymały ostatnie „dzikie karty” na wyścig Amstel Gold Race. Znamy już zatem pełną listę ekip, która weźmie udział w najbliższej edycji holenderskiego klasku.

Na starcie stanie w sumie 18 ekip WorldTour oraz 6 drużyn Professional Continental. Niespodzianką jest zaproszenie dla rosyjskiej drużyny RusVelo. Jednym z dyrektorów tego nowego teamu jest były trener Reprezentacji Holandii – Egon Van Kessel. Skład tego projektu w stu procentach opiera się na zawodnikach z Rosji i próżno szukać tam znanych nazwisk.

Ostatnią „dziką kartę” przyznano drużynie Europcar. W jej szeregach ściga się Thomas Voeckler, który z pewnością jest jednym z faworytów do zwycięstwa.

Nie znalazło się za to miejsce dla Cofidisu, który regularnie startował w tej imprezie na przestrzeni ostatnich lat. Francuska ekipa nie jest również pewna zaproszenia na Tour de France, czyli na wyścigu, na którym najbardziej zależy jej sponsorowi. Czyżby kończyła się przygoda zawodników w czerwonych strojach z najlepszymi wyścigami świata? Oby nie, bo spektakularne ucieczki „dzielnych Francuzów” z Cofidisu nie jednokrotnie ubarwiają wyścigi WorldTour.

Ekipy na Amstel Gold Race 2012:

AG2R La Mondiale
Pro Team Astana
BMC Racing Team
Euskaltel – Euskadi
FDJ-Big Mat
Garmin – Barracuda
Green Edge Cycling Team
Katusha Team
Lampre – ISD
Liquigas – Cannondale
Belisol Team Lotto
Team Movistar
Omega Pharma-Quick Step
Rabobank Cycling Team
Radioshack – Nissan
Sky Pro Cycling
Team Saxo Bank
Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
1T4I Project
Lotto / Mercator
Agricole-Euphony
William Accent team
RusVelo
Europcar

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments