Drużyna Rabobank ogłosiła, że przedłużyła kontrakty z Robertem Gesinkiem i Bauke Mollemą do końca 2014 roku. Holenderscy kolarze, są uważani za filary swojego rodzimego zespołu.

Gesink który w tym roku skończy 26 lat, dołączył do „pomarańczowych” w 2007 r. W Tour de France 2010, zajął szóstą pozycję. W lutym rozpocznie sezon od Tour of Oman, gdzie będzie bronił tytułu z przed roku.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że na dłużej związałem się z Rabobankiem”, powiedział. „Atmosfera jest dobra. Można zauważyć to codziennie, podczas naszego zgrupowania na Majorce. Czuję się naprawdę związany, ze wszystkimi członkami ekipy”, dodaje.

Rówieśnik Gesinka, Bauke Mollema to zawodnik znany nam z trasy Tour de Pologne. W 2010.r wygrał etap do Bukowiny Tatrzańskiej, a w klasyfikacji generalnej znalazł się na 3. pozycji. W ubiegłym sezonie był 5. w Tour de Suisse, a podczas Vuelta a Espana wygrał klasyfikację punktową, kończąc wyścig tuż za podium.

„Czuję się bardzo zadowolony z mojej pozycji w Rabobanku i cieszę się, że darzymy się z szefostwem ekipy dużym zaufaniem. To wspaniała wiadomość, że spędzimy ze sobą jeszcze przynajmniej trzy lata”, powiedział Mollema.

 Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments