Daniele Bennati będzie liderem RadioShack-Nissan-Trek w sprinterskich pojedynkach podczas styczniowego wyścigu Santos Tour Down Under. Kapitanem ekipy będzie doświadczony Jens Voigt.

Włoski sprinter wygrał 10 etapów w wielkich tourach od 2007 roku. W ubiegłym sezonie odniósł pięć indywidualnych zwycięstw w tym prestiżowe na przedostatnim odcinku Vuelta a Espana.

„Jestem pewien, że Bennati będzie solidnie przygotowany do sezonu i potraktuje naszą imprezę bardzo poważne. Dla ich połączonej ekipy, będzie to pierwszy wyścig WorldTour”, powiedział dyrektor wyścigu – Mike Turtur.

40-letni Voigt w Australii startował ostatnio w 2010 roku. „Z niecierpliwością czekamy na powrót Jensa Voigt`a do naszego wyścigu. To nie tylko trzykrotny zwycięzca etapowy Tour de France, ale także ulubieniec kibiców”.

Skład RadioShack-Nissan-Trek na wyścig Tour Down Under: Daniele Bennati (Ita), Linus Gerdemann (Ger), Ben Hermans (Bel), Tiago Machado (Por), Hayden Roulston (NZl), Jesse Sergent (NZl) oraz Jens Voigt (Ger).

Poprzedni artykułVincenzo Nibali: „Chcę znów zacząć wygrywać wyścigi”