Dwaj młodzi kolarze z Częstochowy – Kacper Gronkiewicz oraz Konrad Kott, od przyszłego sezonu reprezentować będą barwy BDC Team! To kolejne transfery „niebieskich”, którzy ubiegają się o licencję drużyny kontynentalnej.

Obaj kolarze, to 18-latkowie. Rok 2012, będzie dla nich pierwszym sezonem w gronie orlików, ponieważ poprzednie dwa sezony, ścigali się jeszcze w juniorach. Zarówno Gronkiewicz jak i Kott, to wychowankowie klubu CZKKS TadPol Częstochowa.

Kacper, to syn mistrza polski seniorów z 2002.r – Grzegorza. To właśnie on, prowadził do tej pory swojego syna oraz jego klubowego kolegę. Gronkiewicz junior, w tym sezonie był m.in. 4 w kryterium w Poczesnej. Dobrze spisywał się w wyścigach z serii Pucharu Polski. Był m.in.:10. w wyścigu ze startu wspólnego podczas edycji w Kozichgłówkach, 11.w Górzycy, a w finale który odbywał się w Godzieszach Wielkich, uplasował się na 4. miejscu. Oprócz tego, zajął 8. miejsce podczas inaugurującego sezon wyścigu w Sobótce, oraz zanotował zwycięstwo i 3. lokatę na etapach wyścigu Dookoła Podlasia.

Z kolei Konrad Kott był m.in.: 13. na kryterium w Dzierżoniowie, 9. podczas Wielkanocnego Wyścigu w Kłomnicach, 20. w Górskich Mistrzostwach Polski, 5. na etapie wyścigu Dookoła Podlasia oraz 13. w finale Pucharu Polski w Godzieszach Wielkich.

„Gronek” i „Kotek”, to kolejne wzmocnienia drużyny Dariusza Banaszka i Roberta Dudy. Wcześniej, do BDC Team dołączyli inni młodzi kolarze: Piotr Kirpsza, Konrad Dąbkowski, Jarosław Kowalczyk oraz doświadczony – Adam Wadecki.