Belgijski zespół WorldTour, ogłosił, że w przyszłym sezonie ścigać będzie się pod banderą Lotto-Belisol. Umowa z producentem okien i drzwi, została podpisana na trzy sezony.

“Wszyscy widzą, jak olbrzymie są problemy finansowe w sporcie, a zwłaszcza w kolarstwie”, powiedział szef ekipy – Marc Sergeant. “Nasz zespół jest teraz numerem 13 w rankingu UCI. Powrót do pierwszej dziesiątki jest naszym celem na przyszły sezon”.

“Belisol jest cenioną belgijską firmą, która również ma ambicje wdarcia się na arenę międzynarodową. Ma również doświadczenie w sportowym sponsoringu. Jest idealnym partnerem dla naszego głównego sponsora, firmy Lotto”, kontynuował.

Lotto-Belisol to nowa siła, która powstała po rozdziale z Omega Pharma-Lotto. W zespole, wyróżniającymi się postaciami będą: Andre Greipel, Jürgen Roelandts, Jelle Vanendert, Jurgen Van den Broeck czy Mehdi Sohrabi. Dotychczas, drugim tytułowym sponsorem po Lotto miał być producent rowerów – Ridley. Ostatecznie, to przedsiębiorstwo zostało tylko partnerem technicznym i wyposaży kolarzy w swój sprzęt.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments