Na początek, co sądzisz o trasie przyszłorocznej Wielkiej Pętli?

Znalazłem kilka ciekawych odcinków, zwłaszcza początkowe, pomiędzy Liège a Seraing. To są moje okolice, dobrze znane mi drogi. Dla mnie to bardzo dobra wiadomość.

A co z innymi etapami, znasz te miejsca?

Rozmawiałem o tym z Cadelem, chciałbym razem z nim wybrać się na mały rekonesans, czego nigdy wcześniej nie robiłem… Ubiegły Tour przejechałem bez znajomości etapów górskich i chciałbym to zmienić, to z pewnością mogłoby pomóc nie tylko mnie, ale i całej drużynie.

Światowy numer jeden i zwycięzca minionego Touru w jednym zespole, nie będzie trudno nim zarządzać?

Zrobimy wszystko tak, by było dobrze, przecież im silniejsza drużyna tym lepiej. Jestem naprawdę szczęśliwy, że ja i Cadel będziemy jeździć razem w BMC. Miałem okazję z nim pracować w 2009 roku, na hiszpańskiej Vuelcie. Poszło całkiem nieźle, zajął przecież 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Dlaczego na Tour de France miałoby pójść gorzej? Dam z siebie wszystko i mam nadzieję, że będzie dobrze. W sumie to bardzo ciekawe wyzwanie.

Założyłeś żółtą koszulkę po pierwszym etapie tegorocznego Touru, da się o tym zapomnieć?

Nie, oczywiście, że nie, dużo bym dał, żeby ten wyczyn powtórzyć ale przed nami wiele wyścigów… Dla mnie najważniejsze jest by po raz drugi zwyciężyć w Liège-Bastogne-Liège, później zacznę myśleć o Wielkiej Pętli.

To Liège-Bastogne-Liège będzie Twoim priorytetem w 2012 roku?

Dołączyłem do BMC aby wygrywać klasyki i by pomóc Evansowi w wygraniu Tour de France. Dlatego właśnie zostałem zatrudniony, lecz są to także moje osobiste ambicje. Sezon 2012 będzie wielkim wyzwaniem, gdyż 2011 był niemal doskonały i czeka mnie wiele pracy, aby to powtórzyć. Wspaniałych rzeczy dokonałem w tym roku… Jestem bardzo zmotywowany, by zrobić to ponownie.

A Igrzyska Olimpijskie? Myślisz o tym?

Igrzyska nie mają nic wspólnego z tradycyjnym wyścigiem ale mam nadzieję, że będzie dobrze!

Zakończyłeś sezon, nie tęsknisz już do kolejnego?

O nie, nie! Muszę odpocząć i naładować baterie do ataku w przyszłym roku!

Źródło: www.cyclistmactu.net

Natalia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments