Philippe Gilbert nadal prowadzi w rankingu UCI WorldTour. Belg jest prawie pewny zwycięstwa, ponieważ do końca cyklu pozostał tylko jeden wyścig – Giro di Lombardia.

Nie ma żadnych zmian w pierwszej piątce klasyfikacji indywidualnej jak i narodowej, w której nadal prowadzi Hiszpania. Omega Pharma-Lotto nadal bryluje w klasyfikacji drużynowej, a Leopard-Trek spadł na trzecie miejsce przez ekipę Sky.

Gilbert ma 698 punktów na koncie przed finałowym wyścigiem cyklu WorldTour, Giro di Lombardia, który odbędzie się w sobotę. Drugie miejsce zajmuje Cadel Evans. Australijczyk nie może zagrozić Belgowi, nawet jeśli pojechałby we Włoszech. O miejsca od trzeciego do piątego, teoretycznie mogą walczyć Alberto Contador, Joaquin Rodriguez i Michele Scarponi.

Na szóstą lokatę wskoczył Tony Martin, który wygrał klasyfikację generalną w Tour of Beijing  i awansował z 13. pozycji.

Klasyfikacja indywidualna:

1 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 698 pts
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 574
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 471
4 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 366
5 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 357
6 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 349
7 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 307
8 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 289
9 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 284
10 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 272
11 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 260
12 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 252
13 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 252
14 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 230
15 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana 230
16 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 222
17 Matthew Goss (Aus) HTC-Highroad 217
18 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 207
19 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo 206
20 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 203
21 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 198
22 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 185
23 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 184
24 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 170
25 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 169
26 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 158
27 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 152
28 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 151
29 Christopher Horner (USA) Team RadioShack 143
30 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team 140
31 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 136
32 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 135
33 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 132
34 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 125
35 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 123
36 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 120
37 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 118
38 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 116
39 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 111
40 Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad 110
41 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 108
42 Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 106
43 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 102
44 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard 101
45 Rui Alberto Faria Costa (Por) Movistar Team 101
46 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo 100
47 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 100
48 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 95
49 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek 94
50 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 94
51 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 91
52 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 91
53 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 90
54 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 90
55 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team 90
56 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 86
57 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 81
58 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 80
59 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 80
60 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 78
61 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 76
62 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 74
63 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 73
64 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling 71
65 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 71
66 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack 71
67 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 71
68 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 70
69 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 70
70 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 70
71 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 67
72 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 66
73 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 64
74 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 60
75 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack 60
76 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 58
77 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad 58
78 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 57
79 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team 56
80 Simone Ponzi (Ita) Liquigas-Cannondale 54
81 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 54
82 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 51
83 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 50
84 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 50
85 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 50
86 Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team 50
87 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank Cycling Team 50
88 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 46
89 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 44
90 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek 43
91 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 42
92 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 40
93 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 40
94 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team 38
95 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 36
96 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek 35
97 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 34
98 Tiago Machado (Por) Team RadioShack 33
99 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 32
100 Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team 32
101 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 31
102 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek 30
103 ** 30
104 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 28
105 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 28
106 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack 27
107 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 26
108 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 26
109 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 26
110 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 26
111 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 26
112 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 25
113 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 24
114 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad 24
115 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo 23
116 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD 23
117 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 23
118 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 22
119 Ben Hermans (Bel) Team RadioShack 22
120 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 22
121 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo 22
122 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 21
123 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 21
124 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 20
125 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 20
126 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 20
127 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 20
128 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 19
129 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 18
130 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 17
131 Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana 16
132 Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto 16
133 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad 16
134 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team 14
135 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 14
136 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 14
137 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad 13
138 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team 12
139 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo 11
140 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 11
141 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 11
142 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling 11
143 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack 10
144 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale 10
145 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 10
146 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana 10
147 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 10
148 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 10
149 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto 10
150 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 10
151 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 9
152 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana 9
153 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 8
154 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 7
155 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team 7
156 David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo 7
157 Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack 7
158 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 7
159 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana 6
160 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 6
161 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 6
162 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 6
163 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad 6
164 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack 6
165 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
166 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Movistar Team 6
167 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 5
168 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 5
169 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad 5
170 Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team 5
171 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 5
172 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 5
173 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 4
174 Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling 4
175 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 4
176 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 4
177 Philip Deignan (Irl) Team RadioShack 4
178 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 4
179 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana 4
180 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 4
181 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 4
182 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek 4
183 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 4
184 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 4
185 Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard 3
186 Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team 3
187 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 3
188 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto 3
189 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo 2
190 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard 2
191 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team 2
192 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 2
193 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 2
194 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
195 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 2
196 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 2
197 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 2
198 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 2
199 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
200 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
201 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 2
202 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 2
203 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
204 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 2
205 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 2
206 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 2
207 Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack 1
208 Matteo Trentin (Ita) Quickstep Cycling Team 1
209 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 1
210 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 1
211 Jack Bobridge (Aus) Team Garmin-Cervelo 1
212 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard 1
213 Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo 1
214 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 1
215 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1
216 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 1
217 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack 1
218 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad 1
219 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team 1
220 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
221 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 1
222 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1
223 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack 1
224 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 1
225 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team 1
226 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 1
227 Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad 1
228 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto 1
229 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
Klasyfikacja narodów:

1 Spain 1357 pts
2 Belgium 1164
3 Italy 1112
4 Australia 1082
5 Great Britain 947
6 Germany 798
7 Netherlands 693
8 United States Of America 551
9 Luxembourg 536
10 France 416
11 Norway 390
12 Switzerland 380
13 Denmark 285
14 Kazakhstan 234
15 Ireland 229
16 Slovenia 219
17 Slovakia 212
18 Colombia 175
19 Portugal 163
20 Czech Republic 136
21 Belarus 86
22 Russian Federation 83
23 Austria 74
24 Argentina 34
25 Ukraine 27
26 Canada 26
27 New Zealand 17
28 Uzbekistan 14
29 Japan 10
30 Croatia 6
31 Latvia 6
32 Sweden 5
33 Poland 3
34 Lithuania 2
35 Costa Rica 1
 Klasyfikacja drużynowa:

1 Omega Pharma-Lotto 1079 pts
2 Sky Procycling 1059
3 Leopard Trek 1018
4 HTC-Highroad 886
5 BMC Racing Team 877
6 Lampre – ISD 755
7 Team Garmin-Cervelo 728
8 Liquigas-Cannondale 719
9 Saxo Bank Sungard 696
10 Rabobank Cycling Team 673
11 Team RadioShack 639
12 Katusha Team 552
13 Movistar Team 474
14 Euskaltel-Euskadi 471
15 Pro Team Astana 422
16 Quickstep Cycling Team 379
17 AG2R La Mondiale 372
18 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 369
Andrzej