Philippe Gilbert nadal prowadzi w rankingu UCI WorldTour. Belg jest prawie pewny zwycięstwa, ponieważ do końca cyklu pozostał tylko jeden wyścig – Giro di Lombardia.
Nie ma żadnych zmian w pierwszej piątce klasyfikacji indywidualnej jak i narodowej, w której nadal prowadzi Hiszpania. Omega Pharma-Lotto nadal bryluje w klasyfikacji drużynowej, a Leopard-Trek spadł na trzecie miejsce przez ekipę Sky.
Gilbert ma 698 punktów na koncie przed finałowym wyścigiem cyklu WorldTour, Giro di Lombardia, który odbędzie się w sobotę. Drugie miejsce zajmuje Cadel Evans. Australijczyk nie może zagrozić Belgowi, nawet jeśli pojechałby we Włoszech. O miejsca od trzeciego do piątego, teoretycznie mogą walczyć Alberto Contador, Joaquin Rodriguez i Michele Scarponi.
Na szóstą lokatę wskoczył Tony Martin, który wygrał klasyfikację generalną w Tour of Beijing i awansował z 13. pozycji.
Klasyfikacja indywidualna:
1 | Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 698 | pts |
2 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 574 | |
3 | Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard | 471 | |
4 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | 366 | |
5 | Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD | 357 | |
6 | Tony Martin (Ger) HTC-Highroad | 349 | |
7 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 307 | |
8 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 289 | |
9 | Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek | 284 | |
10 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 272 | |
11 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 260 | |
12 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | 252 | |
13 | Andy Schleck (Lux) Leopard Trek | 252 | |
14 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 230 | |
15 | Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana | 230 | |
16 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 222 | |
17 | Matthew Goss (Aus) HTC-Highroad | 217 | |
18 | Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack | 207 | |
19 | Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo | 206 | |
20 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | 203 | |
21 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 198 | |
22 | David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo | 185 | |
23 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 184 | |
24 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | 170 | |
25 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 169 | |
26 | Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack | 158 | |
27 | Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad | 152 | |
28 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | 151 | |
29 | Christopher Horner (USA) Team RadioShack | 143 | |
30 | Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team | 140 | |
31 | Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek | 136 | |
32 | Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana | 135 | |
33 | André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto | 132 | |
34 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto | 125 | |
35 | Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo | 123 | |
36 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 120 | |
37 | Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 118 | |
38 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | 116 | |
39 | Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling | 111 | |
40 | Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad | 110 | |
41 | Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo | 108 | |
42 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | 106 | |
43 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 102 | |
44 | Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard | 101 | |
45 | Rui Alberto Faria Costa (Por) Movistar Team | 101 | |
46 | Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo | 100 | |
47 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 100 | |
48 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 95 | |
49 | Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek | 94 | |
50 | Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 94 | |
51 | Grega Bole (Slo) Lampre – ISD | 91 | |
52 | Ben Swift (GBr) Sky Procycling | 91 | |
53 | Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team | 90 | |
54 | Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team | 90 | |
55 | Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team | 90 | |
56 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 86 | |
57 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD | 81 | |
58 | Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | 80 | |
59 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | 80 | |
60 | Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek | 78 | |
61 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 76 | |
62 | Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team | 74 | |
63 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 73 | |
64 | Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling | 71 | |
65 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | 71 | |
66 | Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack | 71 | |
67 | Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo | 71 | |
68 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | 70 | |
69 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 70 | |
70 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 70 | |
71 | Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team | 67 | |
72 | Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto | 66 | |
73 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 64 | |
74 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | 60 | |
75 | Grégory Rast (Swi) Team RadioShack | 60 | |
76 | Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto | 58 | |
77 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad | 58 | |
78 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 57 | |
79 | Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team | 56 | |
80 | Simone Ponzi (Ita) Liquigas-Cannondale | 54 | |
81 | Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad | 54 | |
82 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | 51 | |
83 | Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team | 50 | |
84 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | 50 | |
85 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | 50 | |
86 | Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team | 50 | |
87 | Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank Cycling Team | 50 | |
88 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 46 | |
89 | Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad | 44 | |
90 | Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek | 43 | |
91 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | 42 | |
92 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 40 | |
93 | Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 40 | |
94 | Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team | 38 | |
95 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | 36 | |
96 | Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek | 35 | |
97 | Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard | 34 | |
98 | Tiago Machado (Por) Team RadioShack | 33 | |
99 | David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team | 32 | |
100 | Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team | 32 | |
101 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 31 | |
102 | Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek | 30 | |
103 | ** | 30 | |
104 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack | 28 | |
105 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 28 | |
106 | Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack | 27 | |
107 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 26 | |
108 | Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo | 26 | |
109 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 26 | |
110 | Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team | 26 | |
111 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 26 | |
112 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 25 | |
113 | Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team | 24 | |
114 | John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad | 24 | |
115 | Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo | 23 | |
116 | Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD | 23 | |
117 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team | 23 | |
118 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | 22 | |
119 | Ben Hermans (Bel) Team RadioShack | 22 | |
120 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 22 | |
121 | Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo | 22 | |
122 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 21 | |
123 | Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana | 21 | |
124 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | 20 | |
125 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 20 | |
126 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | 20 | |
127 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | 20 | |
128 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 19 | |
129 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | 18 | |
130 | Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling | 17 | |
131 | Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana | 16 | |
132 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto | 16 | |
133 | Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad | 16 | |
134 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team | 14 | |
135 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 14 | |
136 | Peter Velits (Svk) HTC-Highroad | 14 | |
137 | Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad | 13 | |
138 | Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team | 12 | |
139 | Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo | 11 | |
140 | Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo | 11 | |
141 | Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling | 11 | |
142 | Greg Henderson (NZl) Sky Procycling | 11 | |
143 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack | 10 | |
144 | Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale | 10 | |
145 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | 10 | |
146 | Allan Davis (Aus) Pro Team Astana | 10 | |
147 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | 10 | |
148 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 10 | |
149 | Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto | 10 | |
150 | Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard | 10 | |
151 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 9 | |
152 | Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana | 9 | |
153 | Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team | 8 | |
154 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 7 | |
155 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | 7 | |
156 | David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo | 7 | |
157 | Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack | 7 | |
158 | Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana | 7 | |
159 | Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana | 6 | |
160 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 6 | |
161 | Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD | 6 | |
162 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 6 | |
163 | Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad | 6 | |
164 | Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack | 6 | |
165 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi | 6 | |
166 | Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Movistar Team | 6 | |
167 | Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek | 5 | |
168 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 5 | |
169 | Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad | 5 | |
170 | Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team | 5 | |
171 | Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad | 5 | |
172 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | 5 | |
173 | Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team | 4 | |
174 | Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling | 4 | |
175 | Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek | 4 | |
176 | Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling | 4 | |
177 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | 4 | |
178 | Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack | 4 | |
179 | Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana | 4 | |
180 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 4 | |
181 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 4 | |
182 | Davide Vigano (Ita) Leopard Trek | 4 | |
183 | Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team | 4 | |
184 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD | 4 | |
185 | Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard | 3 | |
186 | Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team | 3 | |
187 | Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team | 3 | |
188 | Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto | 3 | |
189 | Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo | 2 | |
190 | Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard | 2 | |
191 | Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team | 2 | |
192 | Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling | 2 | |
193 | Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto | 2 | |
194 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2 | |
195 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | 2 | |
196 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 2 | |
197 | Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team | 2 | |
198 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD | 2 | |
199 | Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2 | |
200 | Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2 | |
201 | Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo | 2 | |
202 | Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad | 2 | |
203 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2 | |
204 | Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana | 2 | |
205 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 2 | |
206 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | 2 | |
207 | Nelson Oliveira (Spa) Team RadioShack | 1 | |
208 | Matteo Trentin (Ita) Quickstep Cycling Team | 1 | |
209 | Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team | 1 | |
210 | Alexander Porsev (Rus) Katusha Team | 1 | |
211 | Jack Bobridge (Aus) Team Garmin-Cervelo | 1 | |
212 | Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard | 1 | |
213 | Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo | 1 | |
214 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | 1 | |
215 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | 1 | |
216 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack | 1 | |
217 | Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack | 1 | |
218 | Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad | 1 | |
219 | Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team | 1 | |
220 | Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1 | |
221 | Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team | 1 | |
222 | Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1 | |
223 | Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack | 1 | |
224 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 1 | |
225 | Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team | 1 | |
226 | Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto | 1 | |
227 | Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad | 1 | |
228 | Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto | 1 | |
229 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team |
Klasyfikacja narodów:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Klasyfikacja drużynowa:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Andrzej | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||