Producent rowerów, firma Bianchi oraz drużyna WorldTour Vacansoleil-DCM, podpisały dwuletnią umowę sponsorską z opcją przedłużenia  na kolejne lata. Holenderska ekipa, będzie przez dwa najbliższe sezony jeździć na modelu Oltre.

Kierownik zespołu Vacansoleil-DCM, Daan Luijkx jest podekscytowany nową umową partnerską z włoskim producentem rowerów. „Bianchi dla nas jest najlepszym rozwiązaniem długoterminowej strategii prowadzenia zespołu. Z niecierpliwością czekamy na owoce naszej współpracy. Rower Bianchi Oltre jest wysoko zaawansowaną technologią, która ma nam pomóc w wygrywaniu podczas wyścigów WorldTour”.

„Bianchi Oltre jest idealnym modelem dla zawodowców. Dla nas, partnerstwo z Vacansoleil-DCM oznacza doskonałą okazję do dalszego rozwoju i testowania naszych karbonowych ram”, powiedział przedstawiciel Bianchi, Bob Ippolito.

W tym sezonie, dotychczasowa ekipa Michała Gołasia była wyposażona w rowerki marki Ridley. Belgijski producent, zdecydował się jednak współpracować tylko z nową ekipą Lotto-Ridley. Rowery Bianchi będą wyposażone w podzespoły FSA, koła Vision, siodełka San Marco, oraz akcesoria firmy Elite.

Andrzej