Heinrich Haussler (Garmin-Cervelo) wygrał drugi etap wyścigu Tour of Beijing. Liderem chińskiego wyścigu WorldTour pozostał Tony Martin (HTC-Highroad).
Drugi dzień rywalizacji w Azji, to odcinek ze startem spod stadionu olimpijskiego, czyli „ptasiego gniazda”. Zawodnicy po 137 kilometrach mieli finiszować w Men Tou Gou.
Zaraz po starcie zaatakowała grupka harcowników. Znaleźli się tam: Igor Anton (Euskaltel-Euskadi), Dmitriy Muravyev (Team RadioShack), Thomas De Gendt (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team), oraz kolarz gospodarzy Jiang Kun (Reprezentacja Chin). Grupka miała maksymalną przewagę 2:48, jednak pociągi ekip Garmin oraz HTC, doprowadziły do finiszu z peletonu.
W końcówce, Haussler wyskoczył zza pleców Włocha Davide Appollonio (Sky Procycling) i po odczycie z foto finiszu pokonał Rosjanina Denisa Galimzyanova (Katusha Team). Trzecia pozycja przypadła dla Theo Bosa (Rabobank Cycling Team).
W klasyfikacji generalnej imprezy, mistrz świata w jeździe na czas, Tony Martin prowadzi z zapasem 17 sekund nad Davidem Millarem (Team Garmin – Cervelo). Trzeci Alex Dowsett (Sky Procycling) traci do lidera 24 sekundy.
Wyniki:
1 | Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin – Cervelo | 3:03:30 | |
2 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team | ||
3 | Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
4 | Francesco Chicchi (Ita) Quick Step Cycling Team | ||
5 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | ||
6 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
7 | Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling | ||
8 | Giacomo Nizzolo (Ita) Team Leopard-Trek | ||
9 | Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD | ||
10 | Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team | ||
11 | Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La mondiale | ||
12 | Alexander Porsev (Rus) Katusha Team | ||
13 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | ||
14 | Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team | ||
15 | Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma – Lotto | ||
16 | Leigh Howard (Aus) HTC – Highroad | ||
17 | Enrique Sanz (Spa) Movistar Team | ||
18 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team | ||
19 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
20 | Benjamin King (USA) Team RadioShack | ||
21 | Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma – Lotto | ||
22 | Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale | ||
23 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La mondiale | ||
24 | Alex Dowsett (Gbr) Sky Procycling | ||
25 | Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma – Lotto | ||
26 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team | ||
27 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La mondiale | ||
28 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | ||
29 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma – Lotto | ||
30 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team | ||
31 | Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana | ||
32 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | ||
33 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
34 | David Millar (Gbr) Team Garmin – Cervelo | ||
35 | Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana | ||
36 | Meiyin Wang (Chn) Chinese National Cycling Team | ||
37 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La mondiale | ||
38 | Michel Kreder (Ned) Team Garmin – Cervelo | ||
39 | Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
40 | Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team | ||
41 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC – Highroad | ||
42 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | ||
43 | Tiago Machado (Por) Team RadioShack | ||
44 | Haijun Ma (Chn) Chinese National Cycling Team | ||
45 | Lucas Sebastien Haedo (Arg) Saxo Bank SunGard | ||
46 | Luke Roberts (Aus) Saxo Bank SunGard | ||
47 | Christopher Froome (Gbr) Sky Procycling | ||
48 | Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin – Cervelo | ||
49 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | ||
50 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
51 | Jonas Jorgensen (Den) Saxo Bank SunGard | ||
52 | Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
53 | Tony Martin (Ger) HTC – Highroad | ||
54 | Alexandr Pliuschin (Mda) Katusha Team | ||
55 | Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | ||
56 | Mikael Chérel (Fra) AG2R La mondiale | ||
57 | Niki Terpstra (Ned) Quick Step Cycling Team | ||
58 | Matteo Trentin (Ita) Quick Step Cycling Team | ||
59 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La mondiale | ||
60 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma – Lotto | ||
61 | Andrey Mizurov (Kaz) Pro Team Astana | ||
62 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | ||
63 | Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack | ||
64 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
65 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
66 | John Murphy (USA) BMC Racing Team | ||
67 | Davide Cimolai (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
68 | Amets Txurruka Ansola (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
69 | Sergio Pardilla Bellon (Ita) Movistar Team | ||
70 | Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling | ||
71 | Robert Wagner (Ger) Team Leopard-Trek | ||
72 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
73 | Hayden Roulston (NZl) HTC – Highroad | ||
74 | Nelson Oliveira (Por) Team RadioShack | ||
75 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil – DCM Procycling Team | ||
76 | Javier Iriarte (Spa) Movistar Team | ||
77 | Kristof Vandewalle (Bel) Quick Step Cycling Team | ||
78 | Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank SunGard | ||
79 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil – DCM Procycling Team | ||
80 | Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
81 | Chris Sörensen (Den) Saxo Bank SunGard | ||
82 | Michael Barry (Can) Sky Procycling | ||
83 | Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD | ||
84 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | ||
85 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
86 | Peter Velits (Svk) HTC – Highroad | ||
87 | Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana | ||
88 | Blel Kadri (Fra) AG2R La mondiale | ||
89 | Xi Tao Ji (Chn) Chinese National Cycling Team | ||
90 | Tom Stamsnijder (Ned) Team Leopard-Trek | ||
91 | Anders Lund (Den) Team Leopard-Trek | ||
92 | Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
93 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
94 | David Tanner (Aus) Saxo Bank SunGard | ||
95 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
96 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
97 | Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
98 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
99 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
100 | Juan Jose Haedo (Arg) Saxo Bank SunGard | ||
101 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
102 | Ruisong Zhang (Chn) Chinese National Cycling Team | ||
103 | Yiming Zhao (Chn) Chinese National Cycling Team | ||
104 | Markel Irizar (Spa) Team RadioShack | ||
105 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | ||
106 | Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team | ||
107 | Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD | ||
108 | Caleb Fairly (USA) HTC – Highroad | ||
109 | Iljo Keisse (Bel) Quick Step Cycling Team | ||
110 | Michael Morkov (Den) Saxo Bank SunGard | ||
111 | Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD | ||
112 | Kun Jiang (Chn) Chinese National Cycling Team | ||
113 | Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team | ||
114 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma – Lotto | ||
115 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil – DCM Procycling Team | ||
116 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team | ||
117 | Adam Hansen (Aus) Omega Pharma – Lotto | ||
118 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
119 | Dario-David Cioni (Ita) Sky Procycling | ||
120 | Stephen Cummings (Gbr) Sky Procycling | ||
121 | Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana | ||
122 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
123 | Marco Bandiera (Ita) Quick Step Cycling Team | ||
124 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | ||
125 | Haimar Zubeldia (Spa) Team RadioShack | ||
126 | Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
127 | Alfredo Balloni (Ita) Lampre – ISD | ||
128 | Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
129 | Julien Bérard (Fra) AG2R La mondiale | ||
130 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
131 | Martin Pedersen (Den) Team Leopard-Trek | ||
132 | Joost Posthuma (Ned) Team Leopard-Trek | ||
133 | Martin Mortensen (Den) Team Leopard-Trek | ||
134 | Christopher Butler (USA) BMC Racing Team | ||
135 | Michael Albasini (Swi) HTC – Highroad | ||
136 | Jack Bobridge (Aus) Team Garmin – Cervelo | ||
137 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin – Cervelo | ||
138 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | ||
139 | Ben Ma (Chn) Chinese National Cycling Team | ||
140 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
141 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | ||
142 | Fengnian Wang (Chn) Chinese National Cycling Team | ||
143 | Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
144 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
145 | Francesco Reda (Ita) Quick Step Cycling Team | ||
146 | Dario Cataldo (Ita) Quick Step Cycling Team | ||
DNF | Andrew Talansky (USA) Team Garmin – Cervelo |
Klasyfikacja generalna:
1 | Tony Martin (Ger) HTC – Highroad | 3:17:03 | |
2 | David Millar (Gbr) Team Garmin – Cervelo | 0:00:17 | |
3 | Alex Dowsett (Gbr) Sky Procycling | 0:00:24 | |
4 | Christopher Froome (Gbr) Sky Procycling | 0:00:26 | |
5 | Stephen Cummings (Gbr) Sky Procycling | 0:00:35 | |
6 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma – Lotto | 0:00:39 | |
7 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:00:41 | |
8 | Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La mondiale | 0:00:43 | |
9 | Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana | ||
10 | Dario Cataldo (Ita) Quick Step Cycling Team | ||
11 | Niki Terpstra (Ned) Quick Step Cycling Team | 0:00:46 | |
12 | John Murphy (USA) BMC Racing Team | 0:00:47 | |
13 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La mondiale | 0:00:49 | |
14 | Benjamin King (USA) Team RadioShack | 0:00:50 | |
15 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | 0:00:51 | |
16 | Michael Barry (Can) Sky Procycling | 0:00:52 | |
17 | Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma – Lotto | ||
18 | Nelson Oliveira (Por) Team RadioShack | ||
19 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team | 0:00:53 | |
20 | Adam Hansen (Aus) Omega Pharma – Lotto | ||
21 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team | ||
22 | Hayden Roulston (NZl) HTC – Highroad | 0:00:54 | |
23 | Andrey Mizurov (Kaz) Pro Team Astana | ||
24 | Cameron Meyer (Aus) Team Garmin – Cervelo | ||
25 | Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | 0:00:55 | |
26 | Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack | ||
27 | Michael Albasini (Swi) HTC – Highroad | ||
28 | Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank SunGard | ||
29 | Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:00:56 | |
30 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
31 | Leigh Howard (Aus) HTC – Highroad | ||
32 | Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
33 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La mondiale | 0:00:57 | |
34 | Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team | ||
35 | Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale | ||
36 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team | ||
37 | Dario-David Cioni (Ita) Sky Procycling | 0:00:58 | |
38 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
39 | Michael Morkov (Den) Saxo Bank SunGard | ||
40 | Peter Velits (Svk) HTC – Highroad | ||
41 | Tiago Machado (Por) Team RadioShack | 0:00:59 | |
42 | Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team | 0:01:00 | |
43 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | ||
44 | Tanel Kangert (Est) Pro Team Astana | ||
45 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | 0:01:01 | |
46 | Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling | ||
47 | Giacomo Nizzolo (Ita) Team Leopard-Trek | ||
48 | Joost Posthuma (Ned) Team Leopard-Trek | 0:01:02 | |
49 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma – Lotto | 0:01:03 | |
50 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC – Highroad | 0:01:04 | |
51 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil – DCM Procycling Team | ||
52 | Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:05 | |
53 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
54 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | ||
55 | Matteo Trentin (Ita) Quick Step Cycling Team | 0:01:06 | |
56 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 0:01:07 | |
57 | Haimar Zubeldia (Spa) Team RadioShack | 0:01:08 | |
58 | Luke Roberts (Aus) Saxo Bank SunGard | ||
59 | Kristof Vandewalle (Bel) Quick Step Cycling Team | ||
60 | Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team | ||
61 | Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:01:09 | |
62 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil – DCM Procycling Team | ||
63 | Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
64 | Philip Deignan (Irl) Team RadioShack | ||
65 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
66 | Jack Bobridge (Aus) Team Garmin – Cervelo | ||
67 | Markel Irizar (Spa) Team RadioShack | 0:01:10 | |
68 | Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana | ||
69 | Alexandr Pliuschin (Mda) Katusha Team | 0:01:11 | |
70 | Blel Kadri (Fra) AG2R La mondiale | 0:01:13 | |
71 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:14 | |
72 | Martin Mortensen (Den) Team Leopard-Trek | 0:01:15 | |
73 | Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD | 0:01:16 | |
74 | Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack | ||
75 | Davide Cimolai (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:17 | |
76 | Francesco Reda (Ita) Quick Step Cycling Team | ||
77 | Iljo Keisse (Bel) Quick Step Cycling Team | 0:01:18 | |
78 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:19 | |
79 | Stijn Vandenbergh (Bel) Katusha Team | ||
80 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
81 | Egor Silin (Rus) Katusha Team | ||
82 | Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana | 0:01:20 | |
83 | Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin – Cervelo | ||
84 | Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:01:22 | |
85 | Chris Sörensen (Den) Saxo Bank SunGard | ||
86 | Caleb Fairly (USA) HTC – Highroad | 0:01:23 | |
87 | David Tanner (Aus) Saxo Bank SunGard | ||
88 | Javier Iriarte (Spa) Movistar Team | ||
89 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | 0:01:24 | |
90 | Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin – Cervelo | 0:01:25 | |
91 | Amets Txurruka Ansola (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:26 | |
92 | Robert Wagner (Ger) Team Leopard-Trek | ||
93 | Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
94 | Tom Stamsnijder (Ned) Team Leopard-Trek | ||
95 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil – DCM Procycling Team | 0:01:27 | |
96 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
97 | Maarten Neyens (Bel) Omega Pharma – Lotto | 0:01:28 | |
98 | Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma – Lotto | ||
99 | Alexander Porsev (Rus) Katusha Team | ||
100 | Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
101 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La mondiale | 0:01:29 | |
102 | Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:30 | |
103 | Sergio Pardilla Bellon (Ita) Movistar Team | 0:01:31 | |
104 | Michel Kreder (Ned) Team Garmin – Cervelo | ||
105 | Haijun Ma (Chn) Chinese National Cycling Team | 0:01:32 | |
106 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil – DCM Procycling Team | 0:01:34 | |
107 | Jonas Jorgensen (Den) Saxo Bank SunGard | ||
108 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | 0:01:35 | |
109 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | 0:01:36 | |
110 | Alfredo Balloni (Ita) Lampre – ISD | ||
111 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 0:01:39 | |
112 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
113 | Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD | 0:01:40 | |
114 | Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD | 0:01:41 | |
115 | Meiyin Wang (Chn) Chinese National Cycling Team | 0:01:43 | |
116 | Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling | ||
117 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | 0:01:44 | |
118 | Julien Bérard (Fra) AG2R La mondiale | 0:01:46 | |
119 | Juan Jose Haedo (Arg) Saxo Bank SunGard | ||
120 | Mikael Chérel (Fra) AG2R La mondiale | 0:01:47 | |
121 | Christopher Butler (USA) BMC Racing Team | 0:01:48 | |
122 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La mondiale | ||
123 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana | 0:01:50 | |
124 | Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
125 | Ben Ma (Chn) Chinese National Cycling Team | 0:01:51 | |
126 | Anders Lund (Den) Team Leopard-Trek | 0:01:52 | |
127 | Enrique Sanz (Spa) Movistar Team | 0:01:54 | |
128 | Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana | ||
129 | Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma – Lotto | ||
130 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | ||
131 | Marco Bandiera (Ita) Quick Step Cycling Team | 0:01:55 | |
132 | Kun Jiang (Chn) Chinese National Cycling Team | ||
133 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:57 | |
134 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:59 | |
135 | Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team | ||
136 | Lucas Sebastien Haedo (Arg) Saxo Bank SunGard | 0:02:03 | |
137 | Francesco Chicchi (Ita) Quick Step Cycling Team | 0:02:05 | |
138 | Martin Pedersen (Den) Team Leopard-Trek | 0:02:07 | |
139 | Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:02:08 | |
140 | Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD | 0:02:09 | |
141 | Xi Tao Ji (Chn) Chinese National Cycling Team | 0:02:10 | |
142 | Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team | ||
143 | Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 0:02:13 | |
144 | Fengnian Wang (Chn) Chinese National Cycling Team | 0:02:27 | |
145 | Yiming Zhao (Chn) Chinese National Cycling Team | 0:02:36 | |
146 | Ruisong Zhang (Chn) Chinese National Cycling Team | 0:03:01 |
Andrzej