Mathew Hayman (Sky Team) wygrał dziś klasyk Paris-Bourges. Australijczyk po finiszu z mniejszej grupki pokonał rodaka Badena Cooke`a (SaxoBank SunGard) oraz Nowozelandczyka i zarazem klubowego kolegę, Grega Hendersona.

Trasa klasyku liczyła 190 kilometrów i prowadziła z miejscowości Gien do Bourges. Peleton szybko się porwał i na czele kręciła kilkudziesięcioosobowa grupka faworytów. Mniej więcej w połowie wyścigu, oderwali się od niej: John Degenkolb (HTC Highroad), Gustav-Erik Larsson (Saxo Bank), Geoffroy Lequatre (RadioShack), Romain Feillu, Marco Marcato oraz Bert-Jan Lindeman (wszyscy Vacansoleil-DCM), Mathew Hayman (Sky), Ludovic Turpin (Saur-Sojasun), Frédéric Guesdon (FDJ), Alexandre Geniez (Skil-Shimano), Laszlo Bodrogi (Team Type 1), Cesare Benedetti (Team NetApp), Anthony Perez (La Pomme Marseille) oraz Paul Voss (Endura Racing). Wydawało się już, że mocny skład tej grupki pozwoli jej odjechać, jednak stało się inaczej.

Skład czołówki co chwilę się zmieniał. Po wielu atakach, w których aktywni byli m.in: Hayman, Degenkolb, Lequatre i Voss,  ostatecznie, na metę wpadła 20. osobowa grupka. Doskonale zachowali się kolarze Sky Team. Mathew Hayman zachował jeszcze trochę sił by uzyskać prędkość, która pozwoliła mu lekko oderwać się od rywali. 33-letni kolarz nie oglądał się za siebie i sięgnął po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Drugie miejsce zajął jego rodak, Baden Cooke. Trzeci był Greg Henderson.

Top 15:

1 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
2 Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard
3 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling
4 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad
5 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun
6 Alexandre Blain (Fra) Endura Racing
7 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
8 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
9 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
10 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
11 Alessandro Bazzana (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
12 Andreas Dietziker (Swi) Team Netapp
13 Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
14 Jack Bauer (NZl) Endura Racing
15 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Lign

Andrzej

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments