Zespoły Katusha, RadioShack i Rabobank podały swoje składy na pierwszą edycję Tour of Beijing, który rozpoczyna się w środę. Rosjanie i Holendrzy ewidentnie nastawiają się pod sprinterów, podczas gdy Amerykanie liczą na triumf w całym wyścigu.

Denis Galimzyanov poprowadzi Katushe z sześcioma Rosjanami, Mołdawianinem i Belgiem w składzie. 24-latek ma już w tym sezonie trzy zwycięstwa na koncie, wygrywając etapy na Three Days of De Panne i Tour of Luxemburg. Niedawno triumfował w klasyku Paryż-Bruksela.

Dyrektorem sportowym Rabobanku będzie Erik Dekker. Niegdyś znakomity kolarz, zbudował zespół pod sprintera Theo Bosa. W wyścigu pojedzie również specjalista od krótkich czasówek, Lars Boom który ostatnio wygrał dwa etapy oraz cały wyścig Tour of Britain. Bos ma już na koncie pięć zwycięstw w tym sezonie.

Janez Brajkovic ma być liderem RadioShacku na trudnych etapach chińskiego wyścigu. W tym sezonie ma tylko jedno zwycięstwo na koncie, wygrywając mistrzostwa swojego kraju w jeździe na czas. Słoweniec to jeden z faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Katusha na Tour of Beijing:  Denis Galimzyanov, Vladimir Isaychev, Artem Ovechkin, Alexandr Pliuschin, Alexander Porsev, Egor Silin, Nikolay Trusov, Stijn Vandenbergh

Rabobank na Tour of Beijing: Lars Boom, Theo Bos, Stef Clement, Juan Manuel Garate, Paul Martens, Luis Leon Sanchez, Jos Van Emden, Dennis Van Winden

Team RadioShack na Tour of Beijing: Jani Brajkovic, Philip Deignan, Markel Irizar, Ben King, Tiago Machado, Dmitriy Muravyev, Nelson Oliveira, Haimar Zubeldia

Andrzej

Poprzedni artykułKittel po raz 15. w sezonie! Rutkiewicz 12. w Münsterland Giro.
Następny artykułBracia Olejnik oficjalnie w nowej francuskiej ekipie Continental!
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments