Marcel Kittel (Skil-Shimano) odniósł dziś 15. zwycięstwo w sezonie! Niemiec triumfował w klasyku Sparkassen Münsterland Giro. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) zajął 12. pozycję.

Trasa wyścigu liczyła 194,5 kilometra i prowadziła z miejscowości Emsdetten do Münster. Bohaterami dnia była dwójka  Linus Gerdemann (Leopard Trek) oraz Josef Benetseder (Vorarlberg). Duet miał nawet 6 i pół minuty przewagi, jednak na 150 kilometrze doskoczyli do nich Pieter Serry (Topsport Vlaanderen-Mercator) oraz Peter Schulting (Cycling Team Jo Piels). Kontrolę nad wszystkim miały ekipy sprinterów, więc wszystkie zaczepne akcje zostały skasowane na parę kilometrów przed kreską.

Niemiec Martin Reimer znakomicie rozprowadził swojego rodaka i klubowego kolegę, Marcela Kittela. 23-latek pokonał Johhna Degenkolba (Reprezentacja Niemiec) oraz Krisa Boeckmansa (Topsport Vlaanderen – Mercator). Marek Rutkiewicz znalazł się na 12. pozycji.