Kolarze Bank BGŻ Team zakończyli sezon mocnym akcentem. Po bardzo aktywnej jeździe i pięknej walce na finiszu Marcin Urbanowski wygrał VIII Międzynarodowe Kryterium im. Józefa Gościło.

Wyścig rozgrywany na rundach w Sokółce był od startu bardzo szybki. Na kolejnych okrążeniach zawodnicy próbowali oderwać sie od peletonu, a wśród najbardziej aktywnych byli Piotr Sztobryn i Konrad Czajkowski. Dopiero jednak atak Urbanowskiego był skuteczny. Na 7 okrążeń przed końcem podopieczny dyrektora sportowego Zbigniewa Szczepkowskiego odjechał grupie najpierw samotnie, a później dołączyli do niego Krzysztof Syrojć z WMKS Olsztyn i Jakub Foltyn z Mostostalu Puławy. Trójce udało się utrzymać niewielką przewagę nad peletonem, a na finiszu najszybszy okazał się Urbanowski, który w całym wyścigu zebrał także najwięcej punktów.

Marcin Urbanowski: Początek wyścigu był ciężki, bo wszyscy finiszowali po punkty na okrążeniach i było nerwowo. Dopiero gdzieś tak w połowie peleton troche się uspokoił, a na 7 okrążeń przed końcem ja zdecydowałem się na atak. Dwie rundy jechałem sam, zdobywając kolejne punkty, potem doszła mnie dwójka zawodników, z którymi tez radziłem sobie na finiszach. Jestem zadowolony, takie zwycięstwo na zakończenie sezonu na pewno podbudowuje, szczególnie, że nie był to dla mnie rewelacyjny rok. Trochę zbyt ambitnie trenowałem w zimie i sił starczyło do połowy sezonu, kiedy głównym moim zadaniem była praca na naszego sprintera Krzysztofa Jeżowskiego. Później było już ciężko, dlatego zrobiłem sobie krótką przerwę i zmieniłem sposób treningu, co przyniosło efekty. Na wyścigu Rund um Sebnitz jechało mi się już bardzo dobrze, podobnie jak w Sokółce.

--
Adam Probosz
Rzecznik prasowy Bank BGŻ Professional Cycling Team
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
JJJ
JJJ

jedyny wyścig w sezonie, który wygrały orły szczepana. WSTYD !!!!!!