Manuel Belletti od przyszłego sezonu, reprezentować będzie barwy ekipy AG2R-La Mondiale. Włoch podpisał dwuletni kontrakt z francuskim zespołem ProTeam. Do tej pory, ścigał się dla pro-kontynentalnej Colnago-CSF Inox.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że wchodzę do WorldTour z taką drużyną jak AG2R-La Mondiale. Chcę za to bardzo podziękować szefowi tej drużyny, Vincent`owi Lavenu”,  powiedział Belletti. „Myślę, że jest to najlepsza opcja dla mnie”.

Najwyższe zwycięstwo w ​​karierze Bellettiego, to etap na Giro 2010, gdzie triumfował w swoim rodzinnym Cesenatico. W tym sezonie wygrywał etapy na m.in.: Tour of Turkey i Brixia Tour. Być może Włoch miałby więcej szans na częstsze finisze na własne konto, gdyby nie jego kolega Sacha Modolo, który jest sprinterem numer jeden w Colnago-CSF Inox.

„Chciałbym także podziękować swoim dotychczasowym pracodawcą, czyli Bruno i Roberto Reverberim jak również Ernesto Colnago”, powiedział Belletti.

Menedżer AG2R-La Mondiale, Vincent Lavenu z zadowoleniem przyjmuje 25-letniego zawodnika. „To zawodnik, który wie, jak wygrywać, udowodnił to czterokrotnie w tym sezonie”, powiedział Lavenu. „On jest uznanym zawodnikiem, jeszcze młodym lecz charakteryzujący się dużą dojrzałością”.

Andrzej

Poprzedni artykułBartosz Huzarski zakończył sezon
Następny artykułAlberto Contador: „Tour de France jest moim celem na 2012 rok”
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments