Mark Cavendish (HTC-Highroad), wygrał ostatni, etap 8b podczas Tour of Britain. W całym wyścigu, triumfował Lars Boom (Rabobank).

Popołudniowy etap, to 80 kilometrowy odcinek po Londynie. Jak można było się spodziewać, tak krótki etap zakończył się finiszem z dużej grupy.

Ekipa HTC-Highroad, a zwłaszcza Mark Renshaw, wzorowo rozprowadziła Cavendisha. Brytyjczyk odniósł tym samym dwunaste zwycięstwo w sezonie. Duet HTC wypracował taką przewagę, która pozwoliła Renshaw`owi zająć drugą pozycję. Trzeci finiszował Robert Förster (UnitedHealthcare Pro Cycling). 18. miejsce zajął Marcin Białobłocki (Motorpoint).

W klasyfikacji generalnej bez zmian. Boom wygrał wyścig z przewagą 36 sekund nad Stephenem Cummingsem (Sky Procycling). 55 s do triumfatora stracił Jan Barta (NetApp). Bartosz Huzarski (NetApp) ukończył wyścig na 28, a Białobłocki na 39. miejscu.