Adrian Kurek ścigający się we Francji, reprezentujący klub Océane Cycle Poitevin zajął bardzo dobre, drugie miejsce w jednodniowym wyścigu na czas Chrono de Tauxigny. Zwyciężył Franck Vermeulen.

Kolarze rywalizowali z czasem na dystansie 17,5 km. Chrono de Tauxigny to wyścig rozgrywany od wielu lat, z francuskiego kalendarza national elite.

Najlepiej z tym dystansem poradził sobie  Franck Vermeulen (Véranda Rideau Sarthe), który o 8 sekund pokonał naszego rodaka. Najniższy stopień podium przypadł dla Aurélien Moulin (V. Naintré).

Myślę, że o zwycięstwie Francka zdecydowała znajomość trasy, on dziś zwyciężył tutaj po raz trzeci w swojej karierze. Mi zabrakło niewiele. Jutro przemieszczamy się na południe, gdzie powalczę GP La Tomate również w kategorii national elite” – powiedział Adrian serwisowi naszosie.pl.

Poprzedni artykułToB: Bagdonas najszybszy z ucieczki
Następny artykułTrasa i program Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym – Kopenhaga 2011