W prawdziwie mistrzowskim stylu Thor Hushovd ( Garmin – Cervelo ) wygrywa 4 etap wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii.

Dzisiejszy etap przebiegał pod dyktando trójki uciekinierów, Pietera Ghylleberta ( Post Sean Kelly ) – który wygrał wszystkie lotne finisze, Jacka Bauera ( Endura Racing) meldował się pierwszy na dwóch z trzech górskich premii, oraz Kristiana House ( Condor Rapha – Sharp ) który został wybrany za najaktywniejszego kolarza etapu i jutro wystartuje z czerwonym numerem.

Zespół Rabobank wraz z liderem przez większość etapu nie przejawiali ochoty do pościgu, na czele peletonu przeważnie było widać zawodników Team Sky oraz Leopard Trek.

Walka rozpoczeła się u podnóża Caerphill Mountain, błyskawicznie drużyna Leopard Trek skasowała ucieczkę ale jednocześnie porwała peleton w następstwie czego utworzyła się czołowa grupa 25 zawodników, którzy między sobą rozegrali finisz.

Wygrał Norweg – który potwierdza że tego typu końcówki są jego domeną i czuje się na nich jak ryba w wodzie. Drugi linię mety przejechał – bardzo czujny jak przystało na lidera wyścigu – Lars Boom ( Rabobank ), a trzeci Cesare Benedetti ( Team NetApp ).

Trzeba pochwalić nie tylko Benedettiego, ale również Bartosza Huzarskiego – przyjechał w czołowej grupie na 14 miejscu – jak również cały zespół w którym startuje Polak Team NetApp, oprócz wymienionego Włocha, dwóch innych kolegów Husara dojechało w czołówce.

Bardzo nas to cieszy, że Bartek utrzymuje wysoką formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które już za kilka dni rozpoczną się w Kopenhadze.

Wyniki 4 etapu:

1 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 4:32:22
2 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
3 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp
4 Ian Bibby (GBr) Motorpoint
5 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling
6 Jan Barta (Cze) Team NetApp
7 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
8 Leopold Konig (Cze) Team NetApp
9 Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing
10 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
11 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
12 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo
13 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
14 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp
15 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
16 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling
17 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Rapha Condor – Sharp
18 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar
19 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
20 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
21 Daniel Fleeman (GBr) Team Raleigh
22 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
23 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:00:06
24 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
25 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:20
26 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek
27 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
28 Jack Bauer (NZl) Endura Racing
29 Jonathan McEvoy (GBr) Motorpoint
30 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
31 Simon Richardson (GBr) Sigma Sport – Specialized
32 Paul Voss (Ger) Endura Racing
33 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
34 Andrew Fenn (GBr) An Post – Sean Kelly
35 Russell Hampton (GBr) Sigma Sport – Specialized
36 Liam Holohan (GBr) Team Raleigh
37 Rene Mandri (Est) Endura Racing
38 Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo
39 Gaël Le Bellec (Fra) Team Raleigh
40 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar
41 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
42 Ronan McLaughlin (Irl) An Post – Sean Kelly
43 Dan Craven (Nam) Rapha Condor – Sharp
44 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 0:00:31
45 Marcin Bialoblocki (Pol) Motorpoint
46 Mark McNally (GBr) An Post – Sean Kelly
47 Wouter Sybrandy (Ned) Sigma Sport – Specialized
48 Zakkari Dempster (Aus) Rapha Condor – Sharp
49 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
50 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
51 Steven Lampier (GBr) Sigma Sport – Specialized
52 Richard Handley (GBr) Team Raleigh 0:00:37
53 Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing 0:01:17
54 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
55 Gediminas Bagdonas (Ltu) An Post – Sean Kelly
56 James Sampson (GBr) Motorpoint
57 Thomas Murray (GBr) Sigma Sport – Specialized
58 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
59 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
60 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
61 William Clarke (Aus) Leopard Trek
62 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek
63 Tom Last (GBr) Sigma Sport – Specialized
64 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo
65 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp
66 Ian Wilkinson (GBr) Endura Racing 0:02:11
67 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
68 Tobyn Horton (GBr) Motorpoint
69 James Sparling (Can) Team Raleigh
70 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
71 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp
72 Peter Williams (GBr) Motorpoint
73 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
74 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad
75 Andrew Tennant (GBr) Rapha Condor – Sharp 0:03:02
76 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:12
77 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
78 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:03:32
79 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
80 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad
81 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 0:03:35
82 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
83 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
84 Kristian House (GBr) Rapha Condor – Sharp
85 Mark Cassidy (Irl) An Post – Sean Kelly
86 Jeroen Janssen (Ned) Team Raleigh 0:04:25
87 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly 0:04:27
88 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
89 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
90 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
91 Graham Briggs (GBr) Rapha Condor – Sharp 0:04:58
DNF Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
DNF Martijn Maaskant (Ned) Team Garmin-Cervelo

Klasyfikacja generalna po 4 etapie:

1 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 12:36:51
2 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:12
3 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:14
4 Ian Bibby (GBr) Motorpoint 0:00:19
5 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek
6 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo
7 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling
8 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
9 Jan Barta (Cze) Team NetApp
10 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
11 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
12 Leopold Konig (Cze) Team NetApp
13 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Rapha Condor – Sharp
14 Andrew Fenn (GBr) An Post – Sean Kelly 0:00:34
15 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:37
16 Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing
17 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 0:00:39
18 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
19 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 0:00:40
20 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:00:46
21 Dan Craven (Nam) Rapha Condor – Sharp 0:00:48
22 Russell Hampton (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:01:05
23 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 0:01:30
24 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 0:02:46
25 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:04:06
26 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:04:16
27 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
28 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:18
29 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:04:45
30 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:00
31 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 0:06:10
32 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:06:20
33 Kristian House (GBr) Rapha Condor – Sharp 0:07:50
34 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 0:07:54
35 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 0:08:04
36 Daniel Fleeman (GBr) Team Raleigh
37 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 0:08:10
38 Jack Bauer (NZl) Endura Racing 0:08:18
39 Jonathan McEvoy (GBr) Motorpoint 0:08:24
40 Simon Richardson (GBr) Sigma Sport – Specialized
41 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
42 Liam Holohan (GBr) Team Raleigh
43 Paul Voss (Ger) Endura Racing
44 Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo
45 Rene Mandri (Est) Endura Racing
46 Mark McNally (GBr) An Post – Sean Kelly 0:08:35
47 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
48 Zakkari Dempster (Aus) Rapha Condor – Sharp
49 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
50 Gaël Le Bellec (Fra) Team Raleigh 0:08:57
51 Marcin Bialoblocki (Pol) Motorpoint 0:09:00
52 Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:09:21
53 Gediminas Bagdonas (Ltu) An Post – Sean Kelly
54 Tobyn Horton (GBr) Motorpoint 0:10:15
55 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek 0:10:23
56 Thomas Murray (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:10:25
57 Andrew Tennant (GBr) Rapha Condor – Sharp 0:11:06
58 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:11:16
59 Dominique Cornu (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:11:19
60 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:11:49
61 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 0:12:27
62 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar 0:12:31
63 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team
64 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly 0:12:38
65 Ronan McLaughlin (Irl) An Post – Sean Kelly 0:12:51
66 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team 0:12:56
67 Wouter Sybrandy (Ned) Sigma Sport – Specialized 0:13:02
68 Richard Handley (GBr) Team Raleigh 0:13:08
69 Steven Lampier (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:13:29
70 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 0:13:42
71 Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing 0:13:48
72 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp
73 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:13:55
74 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
75 William Clarke (Aus) Leopard Trek 0:14:06
76 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:14:13
77 James Sampson (GBr) Motorpoint 0:14:21
78 Tom Last (GBr) Sigma Sport – Specialized
79 Peter Williams (GBr) Motorpoint 0:14:41
80 Ian Wilkinson (GBr) Endura Racing 0:14:42
81 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
82 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp
83 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
84 Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad 0:15:03
85 James Sparling (Can) Team Raleigh 0:15:07
86 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad 0:16:03
87 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:16:06
88 Mark Cassidy (Irl) An Post – Sean Kelly 0:16:27
89 Graham Briggs (GBr) Rapha Condor – Sharp 0:17:29
90 Jeroen Janssen (Ned) Team Raleigh
91 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:18:02

 

 

W prawdziwie mistrzowskim stylu…
… Thor Hushovd ( Garmin – Cervelo ) wygrywa 4 etap wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii.
Dzisiejszy etap odbywał się pod dyktando trójki uciekinierów, Pietera Ghylleberta ( Post Sean Kelly ) – który wygrał wszystkie lotne finisze, Jacka Bauera ( Endura Racing) meldował się pierwszy na dwóch z trzech górskich premii, oraz Kristiana House ( Condor Rapha – Sharp ) który został wybrany za najaktywniejszego kolarza etapu i jutro wystartuje z czerwonym numerem.
   Zespół Rabobank wraz z liderem przez większość etapu nie przejawiali ochoty do pościgu, na czele peletonu przeważnie było widać zawodników Team Sky oraz Leopard Trek.
Walka rozpoczeła się u podnóża Caerphill Mountain, błyskawicznie drużyna Leopard Trek skasowała ucieczkę ale jednocześnie porwała peleton w następstwie czego utworzyła się czołowa grupa 25 zawodników, którzy między sobą rozegrali finisz. Wygrał Norweg – który potwierdza że tego typu końcówki są jego domeną i czuje się na nich jak ryba w wodzie. Drugi linię mety przejechał – bardzo czujny jak przystało na lidera wyścigu – Lars Boom ( Rabobank ), a trzeci Cesare Benedetti ( Team NetApp ).
   Trzeba pochwalić nie tylko Benedettiego ale również Bartosza Huzarskiego – przyjechał w czołowej grupie na 14 miejscu – jak również cały zespół w którym startuje Polak Team NetApp, prócz wymienionego Włocha, dwóch innych kolegów Husara dojechało w czołówce.
   Bardzo nas to cieszy że Bartek utrzymuje wysoką formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które już za kilka dni rozpoczną się w Kopenhadze.