Dobrze spisali się Polacy we francuskiej etapówce, Trzy Dni Cherbourg`a. Adrian Kurek (Oceane Cycle Potevin) wygrał etap, na 6. pozycji w generalce imprezę skończył Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Wyścig składał się z 4 etapów, a startowała w nim większość najlepszych francuskich ekip amatorskich, oraz kilka dobrych drużyn z Belgi i Holandii.

Ostatni etap padł łupem najaktywniejszego kolarza Tour de Pologne, Adriana Kurka. 23-latek po solowym ataku pokonał z 6 sekundową przewagą finiszujących z peletonu, Fabien`a Sidaner (BIC 2000) oraz Maxime`a Daniel z młodzieżowej ekipy Saur-Sojasun (Sojasun espoir-ACNC).

W klasyfikacji generalnej, triumfował 21-letni Belg z młodzieżowej drużyny Quick-Stepu, Eliot Lietaer. Młody zawodnik o 42 sekundy pokonał rodaka i klubowego kolegę Kjela Van Driessche. Trzecia pozycja przypadła dla Francuza Eduarda Louyesta z amatorskiej filii Saur-Sojasun. Na 6. pozycji zameldował się Michał Olejnik. Kolarz z Bydgoszczy, stracił do zwycięzcy 1 minutę i 2 sekundy.

Na 27. miejscu, zmagania ukończył młody Piotr Polus (Oceane Cycle Poitevin), a 31 był Kurek.