Mistrz Belgii Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto) został nowym liderem rankingu UCI WorldTour. Belg wskoczył na prowadzenie po dobrej jeździe w kanadyjskich klasykach.

W piątek, wygrał Grand Prix Cycliste de Quebec,  w niedzielę uplasował się na trzeciej pozycji w Grand Prix Cycliste de Montréal. Gilbert zepchnął na drugie miejsce, przyszłego kolegę z drużyny BMC Racing, Cadela Evansa.

29-latek, dzięki sumie 130 punktów, które uzyskał w Kanadzie, powiększył swój dorobek do 698 oczek. Evans posiada obecnie drugie miejsce z 574 punktami w zanadrzu, podczas gdy Alberto Contador pozostaje trzeci z dorobkiem 471 punktów.

Objawienie Vuelty i drugi kolarz tego wyścigu, Chris Froome (Sky), zdobył pierwsze punkty w rankingu WorldTour, wskakując od razu na 25 miejsce.

Sukcesy Gilberta, mają również wpływ na ranking drużynowy. Jego ekipa Omega Pharma-Lotto, zajmuje teraz pierwsze miejsce, spychając Leopard Trek na drugą lokatę. Belgowie prowadzą nad Luksemburczykami o 61 punktów, podczas gdy Sky przesuwa się na trzecie miejsce, ze stratą 93 oczek do Omegi.

Hiszpania pozostaje na szczycie rankingu narodów z dorobkiem 1357 punktów, ale Belgia zmniejszyła stratę, mając teraz 1163 punktów. Włochy utrzymują się na najniższym stopniu podium z 1112 punktami.

Do końca cyklu pozostały już tylko dwie imprezy:  Tour of Beijing 5-9 październik oraz Giro di Lombardia, które odbędzie się 15 października.

Ranking indywidualny:

1 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 698 pts
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 574
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 471
4 Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team 366
5 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 357
6 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 307
7 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 289
8 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 284
9 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 272
10 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 260
11 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 252
12 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 252
13 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 243
14 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana 230
15 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 222
16 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 217
17 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 207
18 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo 206
19 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 203
20 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 194
21 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 184
22 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 170
23 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 169
24 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 158
25 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 157
26 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 152
27 Christopher Horner (USA) Team RadioShack 143
28 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team 140
29 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 136
30 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 135
31 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 132
32 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 125
33 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 123
34 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 121
35 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 120
36 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 118
37 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 116
38 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 111
39 Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad 110
40 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 108
41 Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 106
42 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 102
43 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 101
44 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 101
45 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo 100
46 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank Sungard 100
47 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 100
48 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 95
49 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek 94
50 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 94
51 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 91
52 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 91
53 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 90
54 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 90
55 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team 90
56 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 86
57 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 81
58 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 80
59 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 80
60 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 78
61 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 76
62 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 74
63 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 73
64 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 71
65 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack 71
66 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 71
67 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 70
68 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 70
69 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 70
70 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 67
71 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 66
72 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 60
73 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack 60
74 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 58
75 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad 58
76 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 57
77 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team 56
78 Simone Ponzi (Ita) Liquigas-Cannondale 54
79 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 54
80 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 51
81 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 50
82 Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team 50
83 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 50
84 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank Cycling Team 50
85 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 46
86 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 44
87 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek 43
88 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 42
89 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 40
90 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 40
91 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team 38
92 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 36
93 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek 35
94 Tiago Machado (Por) Team RadioShack 33
95 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 32
96 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 31
97 Stefan Denifl (Aut) Leopard Trek 30
98 ** 30
99 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 28
100 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 28
101 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 28
102 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack 27
103 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 26
104 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 26
105 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 26
106 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 26
107 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 26
108 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 25
109 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 24
110 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 24
111 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad 24
112 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo 23
113 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 22
114 Ben Hermans (Bel) Team RadioShack 22
115 Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team 22
116 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD 22
117 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 22
118 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 21
119 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 21
120 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 20
121 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 20
122 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 20
123 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 18
124 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 17
125 Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana 16
126 Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto 16
127 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo 16
128 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad 16
129 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team 14
130 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 14
131 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 14
132 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 13
133 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad 13
134 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team 12
135 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 12
136 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo 11
137 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 11
138 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling 11
139 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack 10
140 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale 10
141 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 10
142 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana 10
143 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling 10
144 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 10
145 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 10
146 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto 10
147 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 10
148 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 10
149 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana 9
150 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 8
151 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 7
152 David Zabriskie (USA) Team Garmin-Cervelo 7
153 Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack 7
154 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 7
155 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana 6
156 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 6
157 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad 6
158 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 6
159 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack 6
160 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team 6
161 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
162 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 6
163 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Movistar Team 6
164 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 5
165 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 5
166 Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team 5
167 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 5
168 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 5
169 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad 5
170 Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling 4
171 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 4
172 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 4
173 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana 4
174 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 4
175 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 4
176 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 4
177 Davide Vigano (Ita) Leopard Trek 4
178 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 4
179 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 4
180 Baden Cooke (Aus) Saxo Bank Sungard 3
181 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto 3
182 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo 2
183 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 2
184 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 2
185 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 2
186 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
187 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
188 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard 2
189 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 2
190 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 2
191 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 2
192 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
193 Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team 2
194 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 2
195 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 2
196 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 2
197 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 2
198 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
199 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team 2
200 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard 1
201 Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo 1
202 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 1
203 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 1
204 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 1
205 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack 1
206 Nelson Oliveira (Por) Team RadioShack 1
207 Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad 1
208 Nikolas Maes (Bel) Quickstep Cycling Team 1
209 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
210 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 1
211 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1
212 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack 1
213 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 1
214 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team 1
215 Jack Bobridge (Aus) Team Garmin-Cervelo 1
216 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 1
217 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 1
218 Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad 1
219 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 1
220 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto 1
221 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 1
222 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 1

Klasyfikacja drużynowa:

1 Omega Pharma-Lotto 1079 pts
2 Leopard Trek 1018
3 Sky Procycling 986
4 BMC Racing Team 877
5 HTC-Highroad 780
6 Lampre – ISD 754
7 Liquigas-Cannondale 715
8 Saxo Bank Sungard 689
9 Rabobank Cycling Team 673
10 Team Garmin-Cervelo 644
11 Team Radioshack 639
12 Katusha Team 552
13 Movistar Team 474
14 Euskaltel-Euskadi 471
15 Pro Team Astana 412
16 Quickstep Cycling Team 371
17 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 369
18 Ag2R La Mondiale 342

Klasyfikacja narodów:

Spain 1357 pts
2 Belgium 1163
3 Italy 1112
4 Australia 1082
5 Great Britain 790
6 Netherlands 693
7 Germany 692
8 United States 551
9 Luxembourg 536
10 Norway 389
11 France 386
12 Switzerland 380
13 Denmark 285
14 Kazakhstan 234
15 Ireland 219
16 Slovenia 219
17 Slovakia 208
18 Colombia 175
19 Portugal 163
20 Czech Republic 136
21 Belarus 86
22 Austria 74
23 Russian Federation 72
24 Argentina 28
25 Canada 26
26 New Zealand 17
27 Uzbekistan 14
28 Japan 10
29 Ukraine 7
30 Croatia 6
31 Latvia 6
32 Sweden 5
33 Poland 3
34 Lithuania 2
35 Costa Rica 1

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments