Od dłuższego czasu, w kolarskim światku trwa okres podpisywania nowych kontraktów. Oto „najgorętsze” transfery ostatnich kilkudziesięciu godzin.

Team Sky, podpisał kontrakt z włoskim talentem, zwycięzcą Tour of Flanders dla młodzieżowców – Salvatore Puccio. 22-latek ma na swoim koncie również szereg wygranych we włoskich wyścigach młodzieżowych.

Podwójny mistrz Curacao, Marc de Maar, który ścigał się w tym roku podczas Tour de Pologne, opuszcza drużynę Quick-Step i wraca do swojej byłej ekipy UnitedHealthcare Pro Cycling Team, która zarejestrowana jest w Stanach Zjednoczonych i posiada licencję pro kontynentalną.

Na jego miejsce, wskakuje były zwycięzca Memoriału Andrzeja Trochanowskiego, Czech Frantisek Rabon po wieloletniej przygodzie z HTC-Highroad, przechodzi do drużyny Omega Pharma-Quick Step.

Tegoroczny triumfator Mediolan San-Remo, Matthew Goss przejdzie do drużyny GreenEdge. Po występach w HTC-Highroad, jego duża ilość punktów w rankingu WorldTour, ma pomóc australijskiej ekipie w otrzymaniu statusu ProTeam.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments