Holender Woutter Wippert, po klasycznym finiszu z peletonu wygrał 2. etap Tour de l`Avenir. Koszulkę lidera utrzymał Australijczyk, Rohan Dennis.

Dzisiejszy odcinek z Rambervillers do Bruyers, obejmował w kilka cięższych podjazdów w środku 151 kilometrowego etapu. Koszulkę górala dzięki aktywnej jeździe, zdobył Hiszpan Garikoitz Bravo. Peleton skasował jednak akcje zaczepne i doszło do finiszu z dużej grupy.

Tu najszybszy okazał się 21-letni Wippert. Holender pokonał rodaka, Moreno Hoflanda. Trzeci był Włoch Filippo Fortin, który jest aktualnie stażystą w Androni-Giocattoli.

W klasyfikacji generalnej, Rohan Dennis z Australii ma 24 sekundy nad Kanadyjczykiem Davidem Boily. Na trzecie miejsce, wskoczył dziś Austriak Georg Preidler.

Poprzedni artykułModolo otwiera Giro di Padania. Bernas z koszulką aktywnego!