Poznajemy coraz więcej szczegółów, dotyczących stworzenia nowej francuskiej ekipy kontynentalnej, w której szansę na angaż mają bracia Michał i Tomasz Olejnik.

Niedawno informowaliśmy Państwa o planowanej fuzji ekipy Team Veranda Rideau Sarthe z drużyną Olejników, USSA Pavilly Barentin, w celu stworzenia ekipy kontynentalnej kliknij tutaj.

Na łamach francuskiej prasy, o całej sprawie wypowiadał się prezes klubu z Sarthe, Johnny Neveu. ”Do 15 września, złożymy do Francuskiej Federacji Kolarskiej (FFC), projekt stworzenia nowej ekipy. Jeśli federacja się zgodzi, to będziemy mogli składać dokumenty do UCI”.

Również główny dyrektor sportowy USSA Pavilly Barentin wypowiada się przychylnie o projekcie. „Obie strony są zaangażowane w ten projekt tak samo. Będziemy walczyć, żeby dostać się do grona zawodowców”, mówi Laurent Genty.

Budżet drużyny, ma wynosić 1 654 000 €. Zawodowcy będą ścigać się pod banderą Veranda Rideau Sarthe, natomiast Pavilly Barentin ma być młodzieżowym zapleczem drużyny.

Na razie, jedynym pewnym zawodnikiem tej ekipy, jest aktualny mistrz Francji amatorów, Freddy Bichot. Nie wiadomo jeszcze, kto dołączy do byłego kolarza BBox Bouygues Telecome i czy będą to bracia Olejnik.

foto: velofotopro.com

Andrzej