Znakomity weekend zanotował Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin). W sobotę zajął drugie miejsce w brukowanym klasyku Grand Prix de Beuvry-la-Forêt, w niedzielę triumfował w Grand Prix de Bavay.

W sobotę, podczas klasyku Grand Prix de Beuvry-la-Forêt, kolarze do pokonania mieli 130 kilometrów w tym kilkadziesiąt po bruku. Na trasie znajdowało się kilka sekcji z wyścigu Paris-Roubaix.

Najlepszy okazał się Jocelyn Lemperrière (SCO Dijon), na drugim miejscu znalazł się Michał Olejnik, trzeci był Romain Fondard (SCO Dijon). Na 23. miejscu znalazł się 19-letni Dominik Oborski (Multisports Cycling Team), a 39. był Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Z kolei w niedzielę, 31-letni Michał Olejnik, nie dał szans bardziej utytułowanym rywalom w Grand Prix de Bavay. Polak po finiszu z czteroosobowej ucieczki, pokonał byłego kolarza Bouygues Telecome, Pierre`a Drancourt (ESEG Douai), Fina z młodzieżowej drużyny Geox`u -Paavo Paajanena (Geox Fuji Test Team) oraz byłego zawodnika Skil-Shimano i Vacansoleil-DCM, Clément`a Lhotellerie (La Royale Pedale Saint-Martin).

Z 30 sekundową stratą, na 30. pozycji znalazł się Oborski. 84. był Tomasz Olejnik, a 85. Marcin Wolski (Multisport Cycling Team).