Zapraszamy do zapoznania się ze wstępną listą startową zbliżającej się wielkimi krokami hiszpańskiej Vuelty. Na starcie stanie czterech Polaków!
W ekipie Lampre-ISD pojedzie Przemek Niemiec, w Saxo Banku Rafał Majka i Jarosław Marycz, zaś w Vacansoleil Michał Gołaś.
Lista startowa Vuelta a Espana 2011:
AG2R LA MONDIALE
ROCHE Nicolas
BONNAFOND Guillaume
CHAMPION Dimitri
DESSEL Cyril
HOUANARD Steve
LE LAY David
MONDORY Lloyd
MONTAGUTI Matteo
PERGET Mathieu
ANDALUCÍA CAJA GRANADA
BERNABEU ARMENGOL Vicente David
BENITEZ ROMAN Jose Alberto
CABELLO BAENA Antonio
LOBATO DEL VALLE Juan José
PALOMARES VILLAPLANA Adrian
PIEDRA PEREZ Antonio
RAMIREZ ABEJA Javier
ROLDAN CARMONA Jose Luis
ROSENDO PRADO Jesus
BMC RACING TEAM
BURGHARDT Marcus
FRANK Mathias
KOHLER Martin
PHINNEY Taylor
QUINZIATO Manuel
SANTAMBROGIO Mauro
SANTAROMITA Ivan
TSCHOPP Johann
VAN AVERMAET Greg
COFIDIS
BAGOT Yohan
EDET Nicolas
MATE MARDONES Luis Angel
MONCOUTIE David
MONIER Damien
SARAMOTINS Aleksejs
SIJMENS Nico
TAARAMAE Rein
VOGONDY Nicolas
EUSKATEL
ANTON HERNANDEZ Igor
ISASI FLORES Inaki
MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi
NIEVE ITURALDE Mikel
OROZ UGALDE Juan Jose
PEREZ LEZAUN Alan
TXURRUKA Amets
VELASCO MURILLO Ivan
VERDUGO MARCOTEGUI Gorka
GEOX
COBO ACEBO Juan Jose
BLANCO RODRIGUEZ David
DE LA FUENTE RASILLA David
DUARTE AREVALO Fabio Andres
DURÁN AROCA Arkaitz
FLORENCIO CABRE Xavier
MENCHOV Denis
SASTRE CANDIL Carlos
VALLS FERRI Rafael
HTC
ALBASINI Michael
CAVENDISH Mark
DEGENKOLB John
GOSS Matthew Harley
GRABSCH Bert
HOWARD Leigh
MARTIN Tony
SIVTSOV Kanstantsin
VELITS Martin
KATUSHA TEAM
RODRIGUEZ OLIVER Joaquin
HORRACH RIPPOLL Juan
KUSCHYNSKI Aliaksandr
LOSADA ALGUACIL Alberto
MORENO FERNANDEZ Daniel
PAOLINI Luca
PLIUSCHIN Alexandr
TROFIMOV Yury
VORGANOV Eduard
LAMPRE ISD
SCARPONI Michele
KVACHUK Oleksandr
MARZANO Marco
MORI Manuele
NIEMIEC Przemysław
PEREZ ARRIETA Aitor
PETACCHI Alessandro
RIGHI Daniele
SPEZIALETTI Alessandro
LEOPARD TREK
BENNATI Daniele
CANCELLARA Fabian
FUGLSANG Jakob
MONFORT Maxime
O’GRADY Stuart
PIRES Bruno
VIGANO Davide
WAGNER Robert
ZAUGG Oliver
LIQUIGAS
NIBALI Vincenzo
CAPECCHI Eros
CARUSO Damiano
DA DALTO Mauro
DALL’ANTONIA Tiziano
MARANGONI Alan
NERZ Dominik
SAGAN Peter
WURF Cameron
MOVISTAR TEAM
ERVITI OLLO Imanol
GARCIA ACOSTA José Vicente
INTXAUSTI ELORRIAGA Benat
KONOVALOVAS Ignatas
LASTRAS GARCIA Pablo
LOPEZ GARCIA David
PARDILLA BELLON Sergio
PLAZA MOLINA Ruben
SAMOILAU Branislau
OMEGA PHARMA LOTTO
BAKELANDTS Jan
DE GREEF Francis
DE HAES Kenny
DOCKX Gert
HANSEN Adam
PUJOL MUNOZ Oscar
REYNES MIMO Vicente
VAN DE WALLE Jurgen
VAN DEN BROECK Jurgen
ASTANA PRO TEAM
KESSIAKOFF Fredrik
BAZAYEV Assan
GASPAROTTO Enrico
KANGERT Tanel
KASHECHKIN Andrey
KISERLOVSKI Robert
MIZUROV Andrey
PETROV Evgeny
RENEV Sergey
QUICKSTEP CYCLING TEAM
BANDIERA Marco
BOONEN Tom
CATALDO Dario
CHAVANEL Sylvain
DE MAAR Marc
DE WEERT Kevin
MAES Nikolas
MALACARNE Davide
SEELDRAEYERS Kevin
RABOBANK
BARREDO LLAMAZALES Carlos
BRESCHEL Matti
FREIRE GOMEZ Oscar
GARATE Juan Manuel
KRUIJSWIJK Steven
MARTENS Paul
MOLLEMA Bauke
SANCHEZ GIL Luis Leon
SLAGTER Tom Jelte
SAXO BANK SUNGARD
SÖRENSEN Chris
CHRISTENSEN Mads
GUSTOV Volodymir
HAEDO Juan José
JÖRGENSEN Jonas Aaen
MAJKA Rafał
MARYCZ Jarosław
NUYENS Nick
SÖRENSEN Nicki
SKIL SHIMANO
GENIEZ Alexandre
DOI Yukihiro
FRÖHLINGER Johannes
GESCHKE Simon
HUPOND Thierry
KITTEL Marcel
SPRICK Matthieu
TIMMER Albert
VEELERS Tom
SKY PROCYCLING
ARVESEN Kurt-Asle
CIONI Dario David
FROOME Christopher
LÖVKVIST Thomas
POSSONI Morris
STANNARD Ian
SUTTON Christopher
WIGGINS Bradley
ZANDIO ECHAIDE Xavier
TEAM GARMIN CERVELO
FARRAR Tyler
FISCHER Murilo Antonio
HAUSSLER Heinrich
HUSHOVD Thor
KLIER Andreas
LE MEVEL Christophe
MARTIN Daniel
TALANSKY Andrew
VAN SUMMEREN Johan
TEAM RADIOSHACK
BRAJKOVIC Janez
BUSCHE Matthew
IRIZAR ARANBURU Markel
KLÖDEN Andreas
LEQUATRE Geoffroy
MACHADO Tiago
OLIVIERA Nelson Filipe
PAULINHO Sergio Miguel Moreira
ZUBELDIA AGIRRE Haimar
VACANSOLEIL-DMC
CARRARA Matteo
DEVOLDER Stijn
GOŁAŚ Michał
KEIZER Martijn
LAGUTIN Sergey
LIGTHART Pim
MOSQUERA MIGUEZ Ezequiel
POELS Wouter
VAN LEIJEN Joost
Suplentes:
ANZA Santo
BELKOV Maxim
PYDGORNYY Ruslan
SELVAGGI Mirko
VEUCHELEN Frederik